Anonymous: O firma DAEŞ'in sitelerini de koruyor

Anonymous'un iddiasına göre, CloudFlare adlı güvenlik firması, DAEŞ'in sitelerini dışarıdan gelecek saldırılardan koruyor.

Anonymous: O firma DAEŞ'in sitelerini de koruyor
Anonymous: O firma DAEŞ'in sitelerini de koruyor
GİRİŞ 30.11.2015 10:40 GÜNCELLEME 30.11.2015 10:40
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

CloudFlare firması internet sitelerini saldırılardan koruyan bir silikon vadisi şirketi ancak Anonymous'un iddiasına göre koruduğu internet siteleri arasında İŞİD'e ait internet siteleri de var.

New York Post gazetesindeki haberde, "IŞİD'e sanal savaş açtığını" ilan eden Anonymous'un, CloudFlare adlı silikon vadisi firmasına ilişkin iddialarına yer verildi.

Haberde, Anonymous tarafından, "CloudFare'in, hackerlerin internet sitelerini çökertmesini zorlaştırması için güvenlik sağlayarak IŞİD'e yardımcı olduğu" iddiasının ortaya atıldığı belirtildi.

Anonymous tarafından ayrıca, "Söz konusu firmanın koruduğu internet sitelerinin 40'ının terörizmle bağlantısı bulunduğu ve bunların 37'sinin propaganda yaptığı" iddiasının da dile getirildiği kaydedildi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Anonymous adına açılan hesaptaki paylaşımda ise "CloudFlare'in bir kez daha IŞİD'e yardımcı olduğunun ortaya çıkarıldığı" ifadesi yer aldı.

CloudFlare'in kurucu ortağı ve CEO'su Matt Prince ise iddialara ilişkin, "Uluslararası bilgisayar korsanı grubunun masa başı analiz yaptığı" değerlendirmesinde bulunarak iddiaların ciddiye alınmaması gerektiğini belirtti.

Anonymous, Paris'teki terör saldırılarının ardından, IŞİD bağlantılı internet sitelerine DDoS ("Distributed Denial of Service") sanal saldırılar düzenleyeceğini açıklamıştı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
DAEŞ
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • yusuf 4 yıl önce Şikayet Et
  siteyi hackleyemediği için güvenlik firmasını suçlu bulun. lamerler sizi
  Cevapla
 • yorumcu 4 yıl önce Şikayet Et
  siz Türk hackerlerin tozu olamazsınız...
  Cevapla
 • cca 4 yıl önce Şikayet Et
  kesin cia ye bağlı bir şirkettir.
  Cevapla
 • Müslüman 4 yıl önce Şikayet Et
  Normal bir şey değil mi? Adamların işleri siteleri korumak.Parayı veren düdüğü çalar...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu: Büyük İstanbul planını hazırlıyoruz
Altın güne nasıl başladı?