Google Chrome kullananları bekleyen büyük tehlike

İnternet tarayıcısı Google Chrome’un Windows işletim sistemi bulunan bilgisayarlardaki tüm dosyaları sürekli olarak taradığı ileri sürüldü.

Google Chrome kullananları bekleyen büyük tehlike
Google Chrome kullananları bekleyen büyük tehlike
GİRİŞ 05.04.2018 10:37 GÜNCELLEME 05.04.2018 10:37
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

ABD merkezli Motherboard sitesinin haberine göre Siber güvenlik uzmanı Kelly Shortridge, Google Chrome tarayıcısının, ‘belgeler’ klasöründeki dosyalar da dahil olmak üzere bilgisayarındaki tüm dosyaları taradığını belirtti.

Haberde bu sorunun, anti virüs programı ESET’in birikimlerini kullanan Chrome Cleanup Tool aracından kaynaklandığı, Chrome’un, ESET çekirdeğini kullanarak tarayıcıya saldırabilecek olan zararlı yazılımları aramak için bilgisayarı taradığını, söz konusu zararlı yazılımlara rastlaması durumundaysa sorunlu dosya ile ilgili verileri Google’a gönderdiği kaydedildi.

Daha önce Amerikan şirketi Trustlook'un uzmanları, Telegram, Twitter, Viber, Facebook Messenger, Skype, Line, Weibo vb. uygulamalardan bilgi çalabilecek yeni bir virüsün keşfedildiğini rapor etmiş, com.android.boxa adlı virüsün Çin menşeili Cloud Module uygulamasında tespit edildiği ifade edilmişti.

ETİKETLER
tehlike Takip
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Hyr 11 ay önce Şikayet Et
  Google chrome hakaız bir şekilde virüsler tarafından kilitleniyor. Sadece chromu kilitlemiyorlar. Bizim bilgisayara da zarar veriyor. Chrome haklı savunmasını yapıyor. Benden garama izni istese bem izin veririm. Belki de o bi izni kullanıyor. Zaten yüklerken soruyor. Google yardımcı olmak için istatstik bilgiye izin veriyormusun.eğer ard niyetleri olsa en jahati bilgilerimiz .zaten ellerinde.
  Cevapla
 • murat 11 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar yerli ve milli işletim sisteminiz Pardus 17.2 kullanın. Hem güvenli hem de windows dan çok daha hızlı...
  Cevapla
 • MÜSLÜMAN TÜRK 11 ay önce Şikayet Et
  Yalan
  Cevapla
 • Teknokritik 11 ay önce Şikayet Et
  Yalan değil. chrome kullanırken birden bilgisayar hararetli bir işlem yapmaya başladı. hafızada çalışan programları denetlerken clean tool diye birşey işlemciyi %50 işgal ediyordu. clean toolu bulunduğu dizinden sildim. sorun şimdilik düzeldi. ama bir süre başka bir tarayıcı kullanmak daha iyi olacak.
  Cevapla
 • Aziza 11 ay önce Şikayet Et
  Yalan filan değil, Pardus linux tabanlı ve Windowstan binkat daha güvenli..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan çarpıcı Ayasofya açıklaması!
Bakan Soylu açıkladı: İran ile birlikte başladık!