Yeni iPhone parmak iziyle çalışacak

Ana menü tuşu yerine parmak izi okuyucu efsanesi, iOS7 Beta 4 sayesinde gerçeklik kazandı.

Yeni iPhone parmak iziyle çalışacak
Yeni iPhone parmak iziyle çalışacak
GİRİŞ 01.08.2013 16:31 GÜNCELLEME 01.08.2013 16:31

Beta 4'ü yayınlanan iOS 7'nin sistem dosyaları arasında yer alan "parmak izi okuma fonksiyonuyla" ilgili kodlar, ana ekran tuşu hakkındaki söylentileri gerçeğe taşıdı!

Apple kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği iOS 7 işletim sisteminin Beta 4 sürümü, geliştiriciler için yayınlandı. Şarj, Performans ve temel grafik üzerindeki değişiklikleriyle gündeme gelen yeni deneme sürümünde, işlem hataları konusunda da iyileştirmelere yer verilmiş.

Her yeni Beta denemelerinden sonra araştırması gerçekleştirilen sistem dosyaları arasındaki kodlar, büyük bir söylentiyi daha doğrular nitelikte. iPhone 5S iddialarının ortaya atıldığı günden bugüne tartışma konusu olan "ana menü tuşunda bulunan parmak izi okuyucu" efsanesi, Beta 4'ün sistem dosyaları arasında bulunan kod satırları sayesinde gerçeklik kazandı.

Appleinsider sitesinde açıklanan verilere göre, iPhone 5S'te gelmesi beklenen parmak izi okuyucunun, "Home" tuşu arasında yer alacağı önü sürülüyor. iOS 7 sistem kodları arasında yer alan BiometricKitUI.axbundle dosyası, yeni parmak izi okuyucu fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair özel bilgiler içeriyor.

"iPhone'u sağ eliyle kullanan ve baş parmağını ana ekran butonuna dokunduran kişiye ait fotoğraf" ve "Temel kurulum esnasında parmak izinin renk değiştirmesi" gibi metinlerin yer aldığı sistem dosyası, iOS 7 Beta 5'in çıkmasıyla ilk incelenecek dosyalar listesindeki yerini aldı.

ETİKETLER
TEKNOLOJİ
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hava saldırılarının ardından TSK'dan flaş hamle!
Masonlar mallarını CHP’ye devretti