Tekirdağ'da tarihi izler

Tarihi sevdiren program Tarihte Yürüyen Adam ile her Cumartesi 19.00’da Ülke TV’de…

Tekirdağ'da tarihi izler
Tekirdağ'da tarihi izler
GİRİŞ 14.02.2020 16:31 GÜNCELLEME 14.02.2020 16:31

Tarihte Yürüyen Adam’da mekânların tarihçesi, gündelik hayatta sıkça kullanılan deyişlerin kökeni, tarihe iz bırakan yapıların hikâyeleri ekrana taşınıyor. Ahmet Anapalı bu hafta altı bin yıllık kadim bir geçmişi bulunan Tekirdağ’ın tarihini ve Osmanlı’ya geçişini ekrana taşıyacak. 

 

Tarihi sevdiren ve merak uyandıran program Tarihte Yürüyen Adam geçmişten günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi yapıları ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturuyor. Bu hafta Tarihte Yürüyen Adam’da Osmanlı’dan izler taşıyan, hem doğal güzellikleri, hem de köklü geçmişi ile tanınan Tekirdağ’ın bilinmeyenleri izleyicilerle paylaşılacak. Anapalı, Orhan Gazi’nin oğlu Süleyman Paşa’dan Osmanlı’ya geçen Tekirdağ’ın tarihi yapılarını ziyaret edecek. Tekirdağ’ı Tekirdağ yapan detaylardan bahseden Anapalı, kentin Osmanlı’dan günümüze kadar geçirdiği değişimi de anlatacak.

 

Programda ayrıca Anapalı, Rüstem Paşa tarafından yaptırılan; bedesten, medrese, kitaplık gibi bölümlerinde günümüzde varlığını koruduğu Rüstem Paşa Külliyesi’ni ziyaret edecek.

 

Tarihi sevdiren program Tarihte Yürüyen Adam ile her Cumartesi 19.00’da Ülke TV’de…

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Resmi Gazete duyurdu: Öğretmenlere ek ders kararı
Milli Dayanışma Kampanyası'nda toplanan miktar açıklandı