Tramway genç kıza çarptı, kaza ders olmadı

"Tramvay hattına girmek tehlikeli ve yasaktır" uyarısına rağmen tramvay yolunu kullanarak karşıya geçmek isteyen 20 yaşındaki genç kıza tramvay çarptı. Kaza ders olmadı.

Tramway genç kıza çarptı, kaza ders olmadı
Tramway genç kıza çarptı, kaza ders olmadı
GİRİŞ 19.12.2012 17:00 GÜNCELLEME 19.12.2012 17:00

Olayın hemen ardından tramvay yolunu kullanarak karşıya geçenlerin olması dikkat çekti. Kaza nedeniyle tramvay seferi yaklaşık yarım saat yapılmadı.

Karaköy'de tramvay yolundan karşı yola geçmeye çalışan bir genç kıza, tramvay çarptı. Acılar içerisinde kıvranan genç kız sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürüldü. Kaza bugün öğle saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Eminönü'nden Kabataş'a giden tramvay, Karaköy'e geldiğinde yolun karşısına geçmek isteyen 20 yaşındaki Tuğba Çelik'e çarptı. Çarpma sonucu genç kız yere yığılırken, olay yerine sağlık ekipleri çağrıldı. Kendinde olmayan genç kızın sık sık “Murat" demesi dikkat çekti. Sağlık ekipleri genç kıza müdahale ederken polis olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Yaralıya ilk olarak yakında bulunan bir sağlık kuruluşunun ekipleri müdahale etti. Bir süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı Tuğba Çelik'i, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Yaralının durumunun ciddi olduğu belirtildi. Tramvayda bulunan bir yolcu, “Karaköy istasyonundan yeni çıkmıştık. Tramvay ani fren yaptı, zaten ağır gidiyordu" dedi.

KAZAYA RAĞMEN AYNI YOLDAN KARŞIYA GEÇTİLER

Öte yandan kazanın ardından tüm uyarılara rağmen yayaların karşıya geçmeye çalışmaları da dikkat çekti. Vatandaşlar, yola girilmemesi için zincirle önlem alınmasına ve “Tramvay hattına girmek tehlikeli ve yasaktır" tabelası konulmasına rağmen tramvay yoluna girmeye devam etti. Kaza nedeniyle Kabataş istikametine giden seferler bir süre durduruldu. Yaklaşık yarım saat aksayan tramvay seferleri, genç kızın hastaneye kaldırılmasının ardından tekrar başladı.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
tramway
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan açıkladı: Türkiye'de üretmek istediler, izin vermedim
İsrail itiraf etti: Türkiye'nin harekatıyla emeklerimiz çöpe gitti