Minik Zeynep Belis için ilik aranıyor

Sultangazi'de ikamet eden 6 yaşındaki Zeynep Belis Tunca için lösemi teşhisi konuldu. Acil ilik nakli olması gereken küçük Zeynep için Sultangazi 75. Yıl İlkokulu bahçesine 25 Aralık Salı günü kök hücre bağışı için Kızılay aracı gelecek.

GİRİŞ 21.12.2018 11:47 GÜNCELLEME 21.12.2018 11:47
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış


6 yaşındaki Zeynep Belis Tunca’ya Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Hematoloji bölümünde LÖSEMİ teşhisi konuldu. İlik nakli bekleyen küçük Zeynep için Sultangazi 75. Yıl İlkokulu bahçesine 25 Aralık Salı günü kök bağışı için Kızılay aracı gelecek.

Yaklaşık 2 ay önce lösemi teşhisi konulan 6 yaşındaki Zeynep Belis Tunca’nın hastalıktan kurtulması için ilik nakli gerekiyor. İstanbul’da tedavi gören minik Zeynep için babası Yusuf Tunca yardım beklediklerini söyledi.

Kemik iliği nakline ihtiyacı olan 6 yaşındaki Zeynep için babası Yusuf Tunca,”Şu an ülke genelinde donör veri bankaları taranıyor. Ne yazık ki ülkemizde donör bağışı yeterli sayıda değil. Ne kadar donör bağışçısı olursa kızımın ve diğer donör bekleyenlerin yaşama şansı o kadar yüksek olacak. Herkesi Kızılay kan merkezlerine donör olmaya davet ediyorum” dedi.

İletişim için; Yusuf Tunca (Baba)
0537 699 95 19

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Recep 1 yıl önce Şikayet Et
    Bende bağış yapmak istiyorum ama nereye olduğunu bilmiyorum
    Cevapla
  • irem 1 yıl önce Şikayet Et
    ALLAH yardımcınız olsun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Çin'den sonra dünyada ilk kez Türkiye'de yapıldı
Nanoteknoloji ürünü denilen siyah maske aldatmaca