Şişli'de akılalmaz olay: Kargo teslim etmeye gitti, 2 tane telefon çaldı

Şişli'deki kargocuda dün ilginç bir olay yaşandı. Kargo şirketine ait işyerine paket teslim edecek gibi giden hırsız bankodaki 2 telefonu çalarak işyerinden çıktı. Hırsız Şişli Devriye Ekipler Amirliğinin yaptığı uygulamada yakalandı

Şişli'de akılalmaz olay: Kargo teslim etmeye gitti, 2 tane telefon çaldı
Şişli'de akılalmaz olay: Kargo teslim etmeye gitti, 2 tane telefon çaldı
GİRİŞ 29.12.2021 09:18 GÜNCELLEME 29.12.2021 09:21

Olay, dün saat 14.30 sıralarında Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Sivas Caddesi üzerindeki kargocu da yaşandı. Edinilen bilgiye göre, şüpheli şahıs paket gönderme bahanesiyle bir kargo firmasına ait işyerine gitti. Burada bilgilerini veren hırsız, banko üzerinde duran iki tane cep telefonun kaşla göz arasında çalarak cebine koydu. Hırsız, dikkat çekmemek için daha sonra hızlı bir şekilde işyerinden çıkarak kaçtı.

Geçirdiği trafik kazası yüzünden 3 yıldır yoğun bakımda olan genç hayatını kaybettiGeçirdiği trafik kazası yüzünden 3 yıldır yoğun bakımda olan genç hayatını kaybetti

UYGULAMADA POLİSE YAKALANDI

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği görevlileri Piyalepaşa Bulvarı üzerinde uygulama yaptığı sırada bir şahıstan şüphelenerek kimlik kontrolü yapmak istedi. Başka kimlik kullanan şahıs, polise isminin H.E. olduğunu söyledi. Kaba üst araması yapan polis ekipleri, şahsın üzerindeki telefonların kime ait olduğunu sordu. Hırsız dayısına ve abisine ait olduğunu söyleyerek kurtulmaya çalıştı. 


 
İKİ FARKLI YANIT VERDİ

Şahsın şüpheli hareketleri üzerine polis, cep telefonlarının kime ait olduğunu tekrar sorunca, hırsız sesi titreyerek farklı cevap verdi. Polis şahsın farklı cevapları üzerine, hırsızı sorguya alınca, hırsız suçunu itiraf ederek telefonları kargocudan çaldığını söyledi. Kargo firmasının güvenlik kameralarını inceleyen polis, şahsı gözaltına alarak polis merkezine götürdü. 
 
HIRSIZLIK ANI KAMERALARDA 

Hırsızı Feriköy Polis Merkezi Amirliğine götürülen hırsızın asıl kimliğinin F.E. olduğu tespit edildi. Hırsızın ilk olarak polise kardeşinin kimlik bilgilerini verdiği ve 5 yıl kesilmiş cezasının olduğu öğrenildi. Öte yandan yaşanan hırsızlık olayı ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, hırsızın bankoya yanaştığı, daha sonra da telefonları cebine koyup dışarıya çıktığı görülüyor.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Finlandiya, İsveç ve Türkiye arasındaki ilk toplantı 26 Ağustos'ta
Eylem yapan CHP'li belediyenin işçilerine Kılıçdaroğlu şoku!