Mezarlıkta şoke eden manzara! "Artık dirileri bıraktılar ölüleri soyuyorlar"

Adana’da Tavuk besiciliği yapan Mustafa Uruç (34) Ramazan Bayramında 20 yıl önce hayatını kaybeden anneannesi mezarına ziyarete gittiğinde mezarın demir korkuluğunun çalındığını gördü.

GİRİŞ 06.05.2022 10:37 GÜNCELLEME 06.05.2022 11:42
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Uruç ziyaret sırasında mezara geldiğinde gördüğü manzarayla şok oldu. Uruç, anneannesinin mezarının demir korkuluğunun betondan sökülerek çalındığını fark etti. Bunun üzerine mezarlıkta görevli özel güvenlik görevlilerine durumu bildirdi. Uruç, daha sonra anneannesinin mezarında dua etti.

Mustafa Uruç, artık hırsızların dirileri bırakıp ölüleri de soyduğunu belirterek, “Bayramda mezar ziyaretinde demir korkuluğu görmeyince şok oldum. Ancak mezarlığa genel olarak baktığımda bir çok mezarın demir korkuluklarının çalındığını gördüm. Hırsızlar artık işi gücü bırakmış ölülerle uğraşıyor. Yarın bir gün bu hırsızların da geleceği yer burası. Onların vicdanına bırakıyorum. Hırsızların çaldığı demir korkuluk çok bir para etmez ancak biz şimdi onun kaç katı parayla yenisini yaptıracağız. Gelip isteseler ben onlara para verirdim” dedi.

Uruç, anneannesinin mezarına yeni bir demir korkuluk yaptırıyor. -Uruç konuyla ilgili şikayetçi olacağını söyledi. Demir korkuluk hırsızlıklarının sadece Buruk Mezarlığıyla sınırlı olmadığı Asri, Küçük Oba ve Kabasakal mezarlıklarında da hırsızlık olaylarının yaşandığı öğrenildi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 14
 • fatih 1 ay önce Şikayet Et
  adaletin ve kanunların olmadığı yerde herşey olur. çocuklarımızın geleceğinden korkuyorum. artık.
  Cevapla
 • erdem değer 1 ay önce Şikayet Et
  adana asla ıslah olmayacak bir kent. Allah ıslah etsin diyeceğim de sonucu önceden belli bir dua. ne diyelim Allah bildiği gibi yapsın. uyuşturucu mu dersin alkol mu dersin hırsızlık dolandırıcılık edepsizlik hayasızlık bu kentin güncel yaşamı.
  Cevapla
 • Caner KALENDER 1 ay önce Şikayet Et
  ANTALYA uncalı mezarlığında kabirlerin demirleri çalındı defalarca belediyeyle görüşmemizde yapcak birşey yok güvenlik bir kişi oda korkuyor diyorlar ölüden ne korkuyorsun iki ayaklı canlıları yakala bir kabir70 bin tl alıyor belediye.
  Cevapla
 • MEHMET YILDIZ 1 ay önce Şikayet Et
  demirin kliosu bu kadar artarsa olacağı buydu..dua edin köprüleri sökmeye başlamasınlar..
  Cevapla
 • ist 1 ay önce Şikayet Et
  bir yerde köprüde söktüler ya zaten, hemde köylülerin önünde.
  Cevapla
 • kevser 1 ay önce Şikayet Et
  nasıl bir memleket isleri gücleri hirsizlik edepsizlik.Allahim uzak etsin ıyh
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran'da şoke eden gelişme: En güvenilen isim General Ali Nasıri casus çıktı, gözaltında!
Biden'ın 'Türkiye'ye F-16'ları vermeliyiz' çıkışını hazmedemediler: Adeta şok olduk