Kafes avcısına 16 bin 121 lira idari para cezası kesilecek

Van'ın Erciş ilçesinde kafes avcılığı yapan 1 kişiye 16 bin 121 lira idari para cezası kesilecek.

Kafes avcısına 16 bin 121 lira idari para cezası kesilecek
Kafes avcısına 16 bin 121 lira idari para cezası kesilecek
GİRİŞ 01.05.2024 10:42 GÜNCELLEME 01.05.2024 10:42

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 14. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Erciş Şube Şefliği ile Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı Çelebibağı Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, kaçak avcılara yönelik çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Bu çalışmalar çerçevesinde yapılan yol kontrolleri sırasında kafes avcılığı yapan 1 kişi tespit edildi. Şahsın kullandığı araçta yapılan aramada 2 kınalı keklik ile kafes ve tuzaklama malzemelerine el konuldu.

Şahıs hakkında 3 bin TL tazminat kararı ve 13 bin 121 TL idari para cezası verilecektir. DKMP ekipleri, destekleri için Erciş Çelebibağı Jandarma Karakol Komutanlığı personeline çok teşekkür etti.

KAYNAK: İHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
TÜİK verilerine göre en çok para kazandıran üniversite bölümleri
Siyasi partilerden AK Parti'ye peş peşe ziyaretler! Dikkat çeken diyalog