Taciz iddiasında öğretmene 24 yıl hapis talebi

Adana'da, görevli olduğu lisede iki kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen müdür yardımcısı hakkında, 9 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Taciz iddiasında öğretmene 24 yıl hapis talebi
Taciz iddiasında öğretmene 24 yıl hapis talebi
GİRİŞ 02.02.2011 12:11 GÜNCELLEME 02.02.2011 12:11

Alınan bilgiye göre, Adana'da bir lisede müdür yardımcılığı görevi yapan H.Ö. hakkında, farklı tarihlerde 14 yaşındaki kız öğrenciler Z.P. ve H.A'ya, odasında cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 2 ayrı iddianame hazırlandı.

Hakkında, ''Çocuğun cinsel istismarı'' suçlamasıyla her iki suçtan toplam 9 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istenen şüpheli H.A. ile ilgili iddianameler, Adana 8. Asliye Ceza ve 10. Asliye Ceza Mahkemelerinde kabul edildi.

Yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak olan tutuksuz şüpheli H.Ö. ile ilgili iddianamelerde, şu ifadelere yer verildi:

''Şüpheli H.Ö, müdür yardımcısı olduğu okulda 2010 yılı Kasım ayında tam olarak tespit edilemeyen bir günde, nöbetçi öğrenci Z.P'yi odasına çağırarak, soyunmasını isteyip, kolunu tutup gözlerinin içine bakmak suretiyle cinsel yönden taciz ettiği delillerle anlaşılmıştır.

Şüpheli H.Ö, 2 Ekim 2010 tarihinde öğrenci H.A'yı okuldan kaçtığı zannıyla odasına çağırtıp, üzerinde sigara arar gibi yaparak kalçasını elleyerek cinsel istismarda bulunduğuna yönelik şüpheye ulaşılmaktadır.''

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'lileri korku sardı! Netanyahu yanarsa Biden da yanar
Hazine ve Maliye Bakanlığı vatandaşa 'ihbar ikramiyesi' verecek