Dünya bitti sanarken yeniden başladı

Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Batı Afrika'daki Ebola salgınının sona erdiğini açıklamasının ardından Sierra Leone'da Ebola vakası görüldü.

Dünya bitti sanarken yeniden başladı
Dünya bitti sanarken yeniden başladı
GİRİŞ 15.01.2016 10:56 GÜNCELLEME 17.01.2016 12:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

BBC'nin haberine göre, Sierra Leone'lu yetkililer, ülkenin kuzeyindeki Tonkolili bölgesinde hafta içinde hayatını kaybeden bir hastaya yapılan Ebola testinin pozitif çıktığını belirtti.

Ebola virüsü taşıyan kişinin, Tonkolili'ye ülkenin Gine sınırına yakın olan Kambia bölgesinden geldiği, sağlık görevlilerinin hayatını kaybedene temas etmiş olabileceklere ulaşmaya çalıştığı bildirildi.

Ebola salgınının Sierra Leone'da 7 Kasım'da, Gine'de 29 Aralık'ta sona erdiğini duyuran DSÖ, 14 Ocak'ta salgının devam ettiği tek ülke olan Liberya'da, Ebola virüsünün azami geçiş süresinin iki katı olan 42 günlük sürenin vaka olmadan atlatıldığını açıklamıştı.

DSÖ, Liberya ile birlikte Batı Afrika'daki Ebola salgınının ortadan kalktığını ilan etmiş ancak bu üç ülkede tekrar ufak çaplı Ebola salgını yaşanabileceği uyarısında bulunmuştu.

Gine'nin güneyinde 2013 yılının aralık ayında başlayan salgın daha sonra Liberya ve Sierra Leone'ye sıçramış ve 7 ülkede daha Ebola vakalarına rastlanmıştı. Salgın nedeniyle tüm dünyada 11 bin 315 kişi hayatını kaybetti.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ali 4 yıl önce Şikayet Et
    ebola virüsünü ruslar afrikaya bulaştırmış ruslar tedavisi bizde yeni bulduk diyor tabi yeni bulduklarına inanırsan
    Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD bu küçük kızın attığı sloganı konuşuyor
Ne Mısır ne Fransa ne BAE ne Yunan ne de Rum! Türkiye'nin dediği oldu...