ABD'li bakandan ilginç PKK tanımlaması

ABD İç Güvenlik Bakanı Johnson, terör örgütü PKK'yı, ABD'nin de terör listesinde yer almasına rağmen bakın nasıl tanımladı..

ABD'li bakandan ilginç PKK tanımlaması
ABD'li bakandan ilginç PKK tanımlaması
GİRİŞ 11.10.2014 06:22 GÜNCELLEME 11.10.2014 06:52
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

ABD İç Güvenlik Bakanı Jeh Johnson'ın, terör örgütü PKK'yı, ABD'nin de terör listesinde yer almasına rağmen, "Irak'ta Kürt bölgesini savunan ve IŞİD ile savaşan bir organizasyon" olarak tanımlaması dikkati çekti.

Temsilciler Meclisi İç Güvenlik Komitesi'nin 17 Eylül'deki oturumunda, Kongre Üyesi Jason Chaffetz, Johnson'a, "Ortadoğu'da terörist organizasyon olarak bilinen bir örgütle bağlantılı 4 kişinin, yaşa dışı yollarla Meksika'dan ABD'ye geçmeye çalışken yakalanmaları hakkında bilgisinin olup olmadığını" sordu.

Johnson ise bu konuyu duyduğunu ama doğruluğu hakkında bilgisinin olmadığını söyledi.

Ancak Johnson, Perşembe günü, düşünce kuruluşu Center for Strategic and International Studies'te yaptığı konuşmada Chaffertz'in sorusuna işaret ederek, sınırı aşmaya çalışan bu 4 kişinin tutuklandığını söyledi. Johnson, bu kişilerin terörizmle varsayılan linklerinin baştan sona araştırıldığını ve kontrol edildiğini, sonuç olarak da bu kişilerin kendilerini "PKK üyesi" olarak tanımladıklarını aktardı.

Bu noktada Johnson'ın PKK'dan bahsederken, "Aslında Irak'ta Kürt bölgesini savunan ve IŞİD ile savaşan bir organizasyon" ifadesini kullanması dikkati çekti.

Johnson ayrıca, terör örgütü PKK üyelerinin "ülkeye yasa dışı yollardan girmeleri" nedeniyle sınır dışı edildiklerini ifade etti. Johnson'un bu ifadesi, söz konusu kişilerin terörist olmaları nedeniyle sınır dışı edilmediğini ve haklarında terör örgütü üyesi olmalarından dolayı işlem yapılmadığını gösteriyor.

Johnson'ın açıklamalarından sonra CBS News'e çıkan Kongre Üyesi Chaffetz, PKK'nın ABD tarafından terörist örgüt olarak görüldüğüne işaret ederek, "Bu önemsiz bir şey olarak görülmemeli. Bu, sınırımızın ne kadar geçirgen olduğunu gösteriyor. Bunlar her şeye rağmen terörist ve güney sınırımızı geçmekte hiçbir zorluk yaşamadılar. Bu, ele almamız gereken bir problem" dedi.

Chaffetz, bu kişilerin şimdi kendileri için güvenli bölgeye gittiklerini belirterek, neden haklarında kovuşturma açılmak yerine sınır dışı edildiklerini sorguladı.

YORUMLAR 6
 • orhan koksal 9 yıl önce Şikayet Et
  PKK yı yaşatan kim? Kürtler mi?. Hiç şaşırmadım, bu bölgede terörün bir şekilde devam etmesini isteyen, destekleyen ve elinden gelen her türlü yardımı yapan ülke ABD dir. Çekiç güç dönemini, kaçırılan türk askerini teslim esnansında ABD li askerlerin bulunması, çekiç gücün pkk ya yardım paketlerini atması vs. vs. Adının pkk veya başka bir şey olması önemli değil. Önemli olan ABD nin uzun dönem çıkarlarına hizmet etmesidir. Bu zamana kadar etti de.
  Cevapla
 • CETİN es 9 yıl önce Şikayet Et
  ABD NİN NE KADAR HAİN MÜTTEFİK OLDUĞU ORTADA. abd n,n ne kadar türkiyenin dostu olduğu halkça malum bütün şer odaklarının arkasında mutlaka abd vardır
  Cevapla
 • temel candan 9 yıl önce Şikayet Et
  no problem. normaldir bunlarda ilke yok zaten bati icin olmuyecek kadar gucu ancak olan muttefik en guzel kullanilan ve somurulen ulkedir.dostumuz dedigi anda dahi bizi zarara sokacak da is yaparlar
  Cevapla
 • CEVAT ADIYOK 9 yıl önce Şikayet Et
  TİPE BAK !!. bu da şehir yapılanmasından !
  Cevapla
 • ercan şen 9 yıl önce Şikayet Et
  bunların müttefikliği bu kadar.. dostu düşmanı iyi bilmek lazım..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail-Filistin savaşı: Kassam Tugayları son dakika duyurdu! İsrail kabusu yaşadı
Sendika ve iş dünyasından asgari ücret açıklaması