Suriye, Süleyman Şah'ı BM'ye şikayet etti

Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, BM Güvenlik Konseyi'nde Türkiye'nin topraklarına "açık bir saldırıda" bulunduğunu savundu.

Suriye, Süleyman Şah'ı BM'ye şikayet etti
Suriye, Süleyman Şah'ı BM'ye şikayet etti
GİRİŞ 24.02.2015 13:47 GÜNCELLEME 24.02.2015 13:47
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Suriye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, BM Güvenlik Konseyi'nde düzenlenen açık oturumda yaptığı konuşmada Türkiye'nin yüzlerce asker ve askeri araçlarla Suriye topraklarına girdiğini belirterek, Suriye topraklarına "açık bir saldırıda" bulunduğunu savundu.

Caferi, "Bu hareketiyle Türkiye'nin bölgedeki emelleri ile Türk rejimi ile IŞİD terör örgütü arasında var olan derin bağları da gözler önüne serdiğini" iddia etti.

"PENTAGON KAMPLARINDA KİRALIKLARI EĞİTMEK GK KARARLARINI AŞMIŞTIR"

Caferi konuşmasında, "eğit donat" programını kastederek ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) "Suudi Arabistan, Türkiye, Katar ve Ürdün'de gözetimi altındaki kamplarda yabancı kiralıkları eğitmesi ve Suriye devletine karşı savaşmak için gönderilmelerinin misakın en basit ilkelerine açık bir ihlal ve ABD'nin Güvenlik Konseyi 2170, 2178, 2195 ve 2199 sayılı kararlarını gerekçelendirmesinde yersiz bir aşma olduğunu" da savundu. 

YORUMLAR 1
  • utku 6 yıl önce Şikayet Et
    lan kansız! sen başta öldürdüğün 300 bin mazlumun hesabını ver....
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan: Terör devleti İsrail Kudüs'teki Müslümanlara ahlaksızca saldırmaktadır
Son dakika haberi! Bakan Soylu açıkladı: 6 terörist etkisiz hale getirildi