Obama'dan Trump'ı kızdıracak benzetme

ABD eski Başkanı Barack Obama, ABD'de "demokrasi bahçesine bakılmazsa işlerin çok çabuk bozulabileceği" uyarısında bulundu.

Obama'dan Trump'ı kızdıracak benzetme
Obama'dan Trump'ı kızdıracak benzetme
GİRİŞ 10.12.2017 12:39 GÜNCELLEME 10.12.2017 12:41
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

ABD'nin eski Başkanı Barack Obama, Amerikalıların demokrasinin savunuculuğu konusunda uyanık olmalarını, aksi takdirde 1930'lardaki Nazi Almanyası'nın yolundan gidilmesi riski bulunduğunu söyledi. 

 

 

AA'nın haberine göre Obama, Chicago Ekonomi Kulübü'nde yaptığı konuşmada, ABD'de "demokrasi bahçesine bakılmazsa işlerin çok çabuk bozulabileceği" uyarısında bulundu.

Konuşmasında açıkça Donald Trump yönetiminden söz etmeyen Obama, Hitler'in Almanya'daki yükselişine dikkati çekerek, Amerikalıların demokrasinin savunuculuğu konusunda uyanık olmaları aksi takdirde 1930'lardaki Nazi Almanyası'nın yolundan gidilmesi riski bulunduğunu kaydetti.

Dinleyicilerden "dikkatli olmalarını ve oy kullanmalarını" isteyen eski ABD Başkanı, özgür basının demokrasinin hayati unsuru olduğunu da vurguladı.

YORUMLAR 11
 • gökhan 4 yıl önce Şikayet Et
  Demokrasi maskeniz çoktan düştü haydut devlet AB, abd
  Cevapla
 • Fxneo 4 yıl önce Şikayet Et
  Obama hep başkan kalsaydı mı? Bu nasıl yorum ya, kim olursa olsun bunlar olacaktı, 4 sene önce obama da Kudüs itrailin başkentidir maddesini kabul edeceğini duyurdu, sonra ertelemişti. Allah akıl fikir versin
  Cevapla
 • Turan 4 yıl önce Şikayet Et
  Bencil obama sen de kirlisin.Suriyede ölen insanlardan sorumlusun.Teröristlere silah verdin.Şimdi demokrasiden bahsediyorsun.dünyada diğer insanların yaşama hakkı yok mu?Amerika nekadar masumların canına kıydı.Başınıza gelecek var.Ahlar çıkacak!
  Cevapla
 • İzel 4 yıl önce Şikayet Et
  Obama keşke hep başkan olsaydı. Trump nedir kardeşim
  Cevapla
 • kırık kalp 4 yıl önce Şikayet Et
  unutmaki bir gün sende öleceksin aradaki tek fark gariban cenete sen ceheneme gideceksin :((((
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye ile Libya arasındaki hidrokarbon anlaşmasına AB'den ilk tepki
Ermenistan yeni harita peşinde! Paşinyan'ın sinsi oyunu