ABD'den nükleer bombalar için yeni proje!

Sivil toplum örgütü NTI, ABD'nin nükleer saldırıya uğrama ihtimalinin düşük olmasına rağmen, 'serbest düşümlü nükleer bombalara' 10 milyar dolar harcayacağı yönünde rapor hazırladı.

ABD'den nükleer bombalar için yeni proje!
ABD'den nükleer bombalar için yeni proje!
GİRİŞ 17.02.2018 07:59 GÜNCELLEME 17.02.2018 12:17
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Nuclear Threat Initiative tarafından hazırlanan raporda, ABD Kongresi'nin bütçe değerlendirmesine göre 30 yıl içinde taktik nükleer kuvvetleri için yaklaşık 25 milyar dolar daha harcanacağı vurgulandı.

BOMBALARIN 3'TE 1'İ İNCİRLİK'TE

 

 

Soğuk savaş döneminin ardından 150 adet B-61 bombasının Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika ve Türkiye'de bulunduğunu belirten NTI, bu bombaların da yaklaşık 3'te birinin İncirlik Üssü'nde olduğunu yazdı.

"HARCAMALAR HAKLI GERÇEKLERE DAYANMIYOR"

Raporda, günümüzde nükleer savaş olasılığının düşük olduğunu yazan NTI uzmanları, ABD'nin nükleer bombalarının bakım ve modernizasyonu için yapılan büyük harcamalarda haklı gerekçelere dayanmadığını ifade ettiler.

Uzmanlar, "ABD başkanının Amerikalı olmayan bir pilot ve bir Amerikan B-61 bombasıyla birlikte çift amaçlı bir NATO uçağı kullanarak 70 yıldan bu yana ilk kez bir nükleer saldırıya karar vereceği koşulları hayal etmek zor" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
trump
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Enes Burakoglu 2 yıl önce Şikayet Et
  Kovulsunlar, gelecek belalara raziyiz.
  Cevapla
 • kayra-keskin 2 yıl önce Şikayet Et
  kovun artık düşmanı ülkemizden
  Cevapla
 • ayar 2 yıl önce Şikayet Et
  incirlik rusya ve çine karşı kurulmuş nükleer cephanelik.Bu bombaların hedefi rusya ve çin.Türkiye denge unsuru olması açısından incirlik üssünü devam ettiriyor.Amerika ile rusya arasında savaş olursa rusların ilk saldıracağı yer incirlik ve almayadaki bazı üsler olacaktır.Türkiye de savaşa bu şekilde dahil olur.Kötü tarafı da bu
  Cevapla
 • E.A 2 yıl önce Şikayet Et
  Endişelenmenize gerek yok nükleer bombalar şifre ile aktif hale getirmeyene kadar kesinlikle başka bir bomba ile patlatılması mümkün değil. İllaki şifre ile o bomba aktif hale getirilecek ki nükleer patlama gerçekleşsin.
  Cevapla
 • sereflikochisar*06* 2 yıl önce Şikayet Et
  allah korusun biri gelip havadan karadan orayi imha etmeye kalkarlarsa iste o zaman allah yardimcimiz olsun...
  Cevapla
 • Kenann 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu ABD cakalina verilecek en büyük ders İncirlik'in kapatılmasıdir. Acik ve net. Kapatın bak nasıl yola geliyor lar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ne olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız!
Meis’e karşı Karaada fırsatı