ABD'de İda Kasırgası bitti "Nicholas" kabusu başladı

ABD'de Ida Kasırgası'nın yaraları henüz sarılmaya çalışılırken, Meksika Körfezi'nde yeni bir tropikal fırtınanın oluştuğu bildirildi.

ABD'de İda Kasırgası bitti "Nicholas" kabusu başladı
ABD'de İda Kasırgası bitti "Nicholas" kabusu başladı
GİRİŞ 12.09.2021 20:32 GÜNCELLEME 12.09.2021 20:32
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

ABD Ulusal Kasırga Merkezinden yapılan açıklamada, Meksika Körfezi'nde oluşan "Nicholas" adlı tropikal fırtınanın bu yıl Atlantik Kasırga sezonunun 14'üncüsü olarak yerini aldığı kaydedildi.

Saatteki hızı 65 kilometre olan Nicholas'ın yarından itibaren Teksas eyaleti kıyılarında etkili olmaya başlayacağı belirtildi.

Salı ve çarşamba günleri saatte 105 kilometre hiza ulaşması beklenen fırtınanın, Houston şehri üzerinden Dallas ile Louisana’nın batı kesimlerini da kapsayacak şekilde iç kesimlere yayılması öngörülüyor.

Yetkililer, bölgede yaşayan vatandaşlara aşırı yağış, kuvvetli fırtına ve su kabarmalarına karşı önlem almaları konusunda uyarılarda bulundu.

29 Ağustos'ta 240 kilometreden fazla hızla vurduğu Louisiana eyaleti ile Mississippi ve Alabama'da milyarlarca dolar hasara neden olan Ida Kasırgası, ülkenin kuzeydoğu eyaletleri New York ve New Jersey'de de aşırı yağışlar nedeniyle sel baskınlarına neden olmuş, ülke genelinde 100'den fazla can kaybı yaşanmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • kahrol chpkk 2 yıl önce Şikayet Et
    beter olun insallah...
    Cevapla
  • Hanifi Çifçi 2 yıl önce Şikayet Et
    Allahım Daha Beter Etsin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Baklavacının fıstık isyanı: Durup dururken fiyatı arttı
Putin'den sürpriz ziyaret! Nükleer mesaj mı? Kremlin: Son derece ender bir gezi...