Yahudi asıllı kız Filistin için dayak yedi

ABD Kongersi'nde Netanyahu’yu protesto eden aktivist hastanelik edildi ve tutuklandı. Protesto sırasında Netanyahu 'İşte demokrasi bu' demişti.

Yahudi asıllı kız Filistin için dayak yedi
Yahudi asıllı kız Filistin için dayak yedi
GİRİŞ 25.05.2011 21:30 GÜNCELLEME 25.05.2011 21:30
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Cemal Demir'in haberi

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun önceki gün ABD Kongresine hitap ederken, ‘’İşgale son, İsrail’in savaş suçlarına son’’ diye bağıran protestocu kısa sürede Temsilciler Meclisi Genel Kurulundan çıkarılırken, Netanyahu, ‘’Tahran’da Bingazi’de Meclislerde böyle protestolara olamaz. İşte gerçek demokrasi bu’’ diye konuşmuştu.

Ancak, Netanyahu’nun bu konuşmasına rağmen, CODEPİNK adlı aktivist grubun üyesi Yahudi asıllı aktivist Rae Abileah’ı protestosu sonrası tartaklayan Amerika İsrail İlişkileri Komitesi (AIPAC) üyelerinin, Abileah’ı hastanelik edecek kadar tartakladığı ortaya çıktı. Boyun ve omzundan yaralanarak George Washington Universitesi Hastanesine kaldırılan 28 yaşındaki Yahudi kızı Abileah, tutuklandı. Hastane yatağında yaptığı açıklamada ağrıları olduğunu ifade eden Abileah, ‘’Ancak bu Filistinlilerin hergün yaşadığı sancı ile kıyaslanamaz.’’ dedi.

Filistin ve Gazze’yi gezdiğini anlatan Abileah, ‘’Bombalanan dozerlerle yıkılan Filistin evlerini gördüm. Gazze işgali sırasında annesi ya da çocukları öldürülmüş anne ve çocuklarla konuştum. Sadece Yahudilerin kullanabildiği karayollarını gördüm. Böylesi bir sömürgecilik daha fazla sürdürülemez.  Amerikalı bir Yahudi olarak, benim adıma ve benim ödediğim vergilerle bu suçların işlenmesine yeter demek zorundaydım’’ şeklinde konuştu.

HABER 7

YORUMLAR 5
 • Uğur 13 yıl önce Şikayet Et
  Irkçılar Görün Bakın. Tüm yahudilere savaş ilen edenler, görün bakın tüm yahudilerin aynı olmadığını, bizim dinimizde ırkçılık yok ve çok kesin ifadelerle yasaklanmıştır. Bu kıza bakın ve vebale girmeyin.
  Cevapla
 • minber 13 yıl önce Şikayet Et
  yahudi bunu yapıyor ya biz ?. işte yahudi kızı bunu yaparken biz müslüman olduğumuzu söyleyen bizler ne yapıyoruz gidip savaşalım demiyorum ama daha israil abd mallarını bile boykot etmeyi beceremiyoruz arkadaa kokakola alma dediğimde diğerlerinin tadı yok diyor sanki kola içmek sorunda ayran iç soda iç su iç filistinliler hergün kan içiyor...
  Cevapla
 • lejkar 13 yıl önce Şikayet Et
  yaşa be yahudi kızı. senin gibilere ihtiyacımız var senın gibiler artıkça zülumler azalacaktır
  Cevapla
 • suat bulut 13 yıl önce Şikayet Et
  MÜLÜMANIM ama yahudi kadar merhametli olamadım. şu tabloyu görünce bir yahudinin bile nasıl müslümanlara yapılan zulme karşı kayıtsız kalmaması bizleri utandıran bir olay ne diyeyim ALLAH ona müslüman olupta imanlı son nefesi vermeyi nasip etsin . bizler daha israili boykot etmeyi beceremiyoruz
  Cevapla
 • mehmet türk 13 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun be. Allah (c.c) bu kardeşimize imanı, müslüman olmayı nasip etsin inşallah ( belki de zaten öyledir). çok güzel bir davranışta bulunmuş, hastanedeki sözü de çok anlamlı. işte zulme karşı böyle ayakta durmalıyız. yoksa teker teker ezileceğiz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin sanayi devleri belli oldu
Kuzey Kore, Güney Kore'ye çöp dolu 350 balon daha gönderdi