El-Kaide, Yemen'de harekete geçti!

Yemen'in Aden kentindeki bazı ilçelerde El-Kaide örgütünün kontrol noktaları oluşturduğu ve bölgede güç oluşturmaya çalıştığı iddia edildi.

El-Kaide, Yemen'de harekete geçti!
El-Kaide, Yemen'de harekete geçti!
GİRİŞ 22.08.2015 19:32 GÜNCELLEME 22.08.2015 19:32
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından edindiği bilgilere göre, El-Kaide, Aden'in merkezindeki Tavahi, Krater ve Der-Saad gibi ilçelerde güvenlik noktaları oluşturdu ve örgüt bayraklarını astı.

Kaynaklar, Der-Saad ilçesindeki bir karakolu işgal eden yaklaşık 200 El-Kaide militanının karakolda askeri talim yaptığını dile getirdi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir başka emniyet yetkilisi de El-Kaide'nin Aden'in batısındaki Bureyka ilçesinde daha önce yapılanma çalışmalarını hızlandırdığını öne sürdü.

Aden, Husilerin kenti işgal etmesi ile 4 ay süren çatışmalara sahne olmuş, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'ye bağlı Halk Direnişi Güçleri'nin (HDG) mücadelesi ile 17 Temmuz'da kentin Husilerden kurtarıldığı açıklanmıştı. Husilerin geri çekilmesi ile kentte asayişi sağlamaya çalışan HDG güçlerinin zaafiyete düşebileceği ifade ediliyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Abidin 6 yıl önce Şikayet Et
    Gün silah üreticilerinin günü,müslüman devletlerini karıştırdılar.Müslümanlar da birbirini yiyor.Onlar bayram etmesin de kim etsin.Parayı veren Müslüman;kazanan da silah tacirleri.Gel keyfim gel
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Almanya'da tarihi fiyasko: Aylık 2 bin euro maaşla sadece 1 Türk işçi alabildiler
Bakan Nebati'den enflasyonla mücadele mesajı