Rusya, ABD'ye rest çekti!

Rusya Devlet Duması Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Yuriy Şvıtkin, ABD'nin, Rusya’nın Kaliningrad Oblastı’nda İskender füze komplekslerini yerleştirmesine ilişkin açıklamasını yorumlayarak, Rusya'nın gerekli gördüğü bölgelere silah yerleştirmeye devam edeceğini söyledi.

Rusya, ABD'ye rest çekti!
Rusya, ABD'ye rest çekti!
GİRİŞ 11.02.2018 11:28 GÜNCELLEME 11.02.2018 11:28
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

ABD Savunma Bakanlığı Resmi Sözcüsü Johnny Michael, İskender’in Kaliningrad’da kullanılmasının ABD ve Rusya arasındaki hiçbir ikili anlaşmayı ihlal etmediğini, fakat Rusya ve komşu ülkeler arasındaki krizi artırdığını ifade etti.

Şvıtkin, ABD’nin Rusya sınırlarında füze savunma sistemlerini yerleştirmesini krizin artmasına neden olan eylemler olarak adlandırdı ve Rusya’nın gerekli olan her yerde silahlarını yerleştirmeye devam edeceğini söyledi.

Şvıtkin, RT’ye yaptığı açıklamada, ''İskender füze sistemleri bizim devletimizin ve müttefiklerimizim çıkarlarını koruyor. Biz bunları ve buna benzer silahları sınırlarımızı güçlendirmek ve ABD'nin bizim topraklarımıza yakın yerlerde füze savunma sistemleri ve askeri üsleri kurarak bozmaya çalıştığı dengeyi korumak için gerekli her yerde kullanacağız'' dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Aynur 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye Fatih Sultan Mehmet in askerleri SAV.Ümmeti dır. Yener yenilmez yeteri içimizdeki çenesi düşükler birazcık sussunlar.Mehmet ler ölüyor Ayıp ya toprak demek namus demektir.her zaman toprağımız a canımıza atılan füzelerin ne anlama geldiğini anlayın. Tartışma kavga nutuk bunları bir tarafa bırakıp tek yürek tek bilek tek vücut olma zamanı.Analar ağlamasın Vatan bölünmesin mehmet ler ölmesin.LÜTFENNNNNNN. Amerikayi Allaha havale ediyorum. Mehmet lerim de Allaha emanet olun diyorum
  Cevapla
 • Ersin 3 yıl önce Şikayet Et
  Selam ABD petrol ve gaz için yagmaladigi ülkeleri önüne koyun bizde Abdülhamit gibi Meksika Küba vb. de ABD karşıtı gruplara destek vermek ona füze arsalar nasıl olur bunu yapalım bölgeden cekilmezse bunların anladığı lisan buysa arjantin Meksika güney amerikayi desteklwyelim tehlikenin ne olduğunu anladım İsrail bile unutur ülkesine ateş düşünce kendine gelsin natoya aykırı hareket etmesin
  Cevapla
 • Sermin çınar 3 yıl önce Şikayet Et
  amerika bizimde hem müttefikimiz hemde nato ortağımız. Ama nedense hep bize karşı savaşan teröristlerin yanında olan ve içimizdeki tüm hainleri koruyan bir ülkedir. yani amerika denen bu garabet, yapılan hiç bir anlaşmaya uymaz.
  Cevapla
 • Ersin 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar kendini dünyanın patronu diğerlerini kölesi görür çıkar için her ülkeye burun sokar çıkarı yoksa bakmaz bile bunların patronluğu bitecek korkuları bu
  Cevapla
 • Özlem vatan 3 yıl önce Şikayet Et
  bence bu laflar oyalama taktiği hepsi beraberdir
  Cevapla
 • Halk 3 yıl önce Şikayet Et
  Haklılar abd nin babasının ciftligimi dunya
  Cevapla
 • vatansever 3 yıl önce Şikayet Et
  agalik bitiyor demek bu gardas
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yurt sorunu nasıl çözülecek? Bakan Kasapoğlu'ndan gençlere çağrı
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum