Sırp lider Seselj beraat etti

Lahey'deki Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi, Sırp savaş suçu zanlısı Çetnik lider Vojislav Seselj hakkında beraat kararı verdi.

Sırp lider Seselj beraat etti
Sırp lider Seselj beraat etti
GİRİŞ 31.03.2016 12:46 GÜNCELLEME 31.03.2016 12:46
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hakimler Konseyi, 1991-1993 yılları arasında Bosna Hersek, Hırvatistan ve Sırbistan'da Sırp olmayan halklara yönelik insanlığa karşı suç ve savaş suçu işlediği iddia edilen Seselj'in suçsuz olduğuna hükmetti.

Çetnik lider Seselj, 9 maddelik iddianamede, "insanlığa karşı suç işlemek" başlığı altında sürgün, sınır dışı etmek ve insanlık dışı eylemlerde bulunmak, "savaş kurallarını ihlal etmek" başlığı altında ise adam öldürmek, işkence etmek, acımasızca davranmak, yıkım, ibadethane ve eğitim kurumlarına zarar vermek, kamu ve özel mal varlıklarını yağmalamaktan suçlanıyordu.

Hakimler Konseyi, Seselj'in iddianamedeki suçları işlediğine dair yeterli delil bulunmadığını belirterek, Çetnik lider hakkında beraat kararı verilmesine hükmetti.

Mahkemenin 2014 yılında sağlık sorunları nedeniyle geçici olarak serbest bıraktığı Seselj, kararın açıklanacağı karar duruşmasına katılmadı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Burhan Dinç 6 yıl önce Şikayet Et
    Köpek köpeği ısırmaz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Konya'da askeri eğitim uçağı düştü: Pilot uçaktan atlayarak kurtuldu
İçişleri Bakanı Soylu açıkladı: Silindir Operasyonu başladı!