Fujitsu'dan parmak izi okuyuculu tablet

Fujitsu, son dönemin yeni trendi haline gelen parmak izi okuma teknolojisini yeni tableti TAB FJT 21'e uyarladı.

Fujitsu'dan parmak izi okuyuculu tablet
Fujitsu'dan parmak izi okuyuculu tablet
GİRİŞ 07.10.2013 16:57 GÜNCELLEME 07.10.2013 16:57

Fujitsu, başta akıllı telefonlar için geliştirilen parmak izi okuma teknolojisini, tabletlerine de uyarlamaya başladı. Parmak iziyle komut verilen Android işletim sistemli yeni tablet Arrows Tab FJT21, bu sayede güvenlik noktasında maksimum garanti vadediyor.

64 GB DAHİLİ DEPOLAMA ALANI

Çoklu kullanıcı desteğiyle de hazırlanan cihaz, farklı kişilerin özelleştirmelerine izin veriyor. 10.1 inç ekrana ve 2560x1600 piksel çözünürlüğe sahip tablette aynı zamanda LCD ekran, çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı Gorilla Glass cam, dört çekirdekli 2.2 GHz Snapdragon 800 işlemci, 64 GB dahili depolama birimi ve 8MP arka kamera yer alıyor.

SUYA VE TOZA DAYANIKLI

An­dro­id 4.2 kul­la­nan Fu­jit­su Ar­rows Tab FJT21, 261x169x8.9 mm bo­yut ve 520 gram ağır­lık de­ğer­le­riy­le ha­zır­lan­mış. Gü­cü­nü 9600mAh ba­tar­ya­sın­da alan ve IPX5/IPX8 ser­ti­fi­ka­la­rı ile su­ya ve to­za kar­şı da­ya­nık­lı bir ya­pı or­ta­ya ko­yan ürün, Blu­eto­oth 4.0 ile Wi-Fi kab­lo­suz bağ­lan­tı tek­no­lo­ji­le­ri ya­nın­da mic­ro­SIM kart­la­rı ile mo­bil ağ­la­ra da ra­hat­lık­la bağ­la­na­bi­li­yor. Ci­haz ka­sım ayın­da sa­tı­şa çı­ka­cak.

İPADLER DE BUNA HAZIRLANIYOR

App­le­'ın, iP­ho­ne 5s mo­de­lin­de ol­du­ğu gi­bi 15 Eki­m'­de ta­nı­tıl­ma­sı bek­le­nen iPad Mi­ni 2'de de par­mak izi sen­sö­rü kul­la­na­ca­ğı be­lir­ti­li­yor. Ci­haz­da A7 iş­lem­ci­ye de yer ve­ri­le­cek Şu an ge­liş­ti­ril­mek­te olan tab­le­tin son gö­rün­tü­le­ri yi­ne App­le ürün­le­ri­ni sız­dır­ma­sıy­la ün­lü olan Sonny Dick­son ta­ra­fın­dan afi­şe edil­di. Dick­so­n'­ın Twit­te­r'­dan pay­laş­tı­ğı fo­toğ­raf­ta, es­ki­den ev tu­şu­nun ol­du­ğu bö­lüm­de çev­re­si par­lak me­tal­le kap­lan­mış To­uch ID par­mak izi oku­yu­cu­su net bir şekil­de gö­rü­lü­yor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
NASA’da çalışan bilim insanı gizemli ışıkları açıkladı
İstanbul'da hangi camilerde cuma namazı kılınabilecek? İşte ilçelerin listesi...