Microsoft'tan Windows 7 kararı!

Microsoft, yaptığı açıklamada kısa bir süre sonra Windows 7'den desteğini çekeceğini duyurdu. İşte Windows 7 hakkında detaylar..

Microsoft'tan Windows 7 kararı!
Microsoft'tan Windows 7 kararı!
GİRİŞ 03.11.2016 16:21 GÜNCELLEME 03.11.2016 16:21
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz dönemlerde Windows Vista'dan desteğini çeken Microsoft, şimdi de Windows 7'yi tarihe gömüyor. Eski sürümlerden desteğini yavaş yavaş çeken yazılım devi, aldığı bu kararı kısa süre içinde uygulayacak.

MICROSOFT, WINDOWS 7'DEN DESTEĞİNİ ÇEKİYOR

Microsoft, yaptığı son açıklamada Windows 7 Professional ve Windows 8.1 işletim sistemlerinin lisanslarını donanım üreticilerine pazarlamayı durdurduğunu açıkladı. Yani bundan sonra bilgisayar üreticileri bilgisayarlarını Windows 10'dan düşük bir sürümde satışa sunamayacak.

Çıktığı dönemden beri efsane sürüm haline gelen ve neredeyse hatası kalmayan bir işletim sistemi olan Windows 7 Professional'in satıldığı son tarihten günümüze tam 2 yıl geçti.

Kısa bir süre sonra kullanıcılar Software Assurance ya da kurumsal lisans anlaşması ile bilgisayarı olanlar, Windows 10 yüklü bilgisayarlarını Windows 7'ye çevirebilecekler.

Öte yandan hali hazırda Windows 7 yüklü bilgisayarlar aniden piyasadan çekilmeyecek. Microsoft bu bilgisayarların lisansları için ek bir süre tanımlayacak.

ETİKETLER
teknik destek
YAZDIR
YORUMLAR 2
 • İbrahim 3 yıl önce Şikayet Et
  Normal bir ev bilgisayarı için Linux öneriyorum. İşletim sistemi bedava, ofis programları bedava, medya oynatıcı vs programlar yüklü olarak geliyor. Daha ne olsun.
  Cevapla
 • W7 Lover 3 yıl önce Şikayet Et
  W7 candır, gerisi heyecan. Microsoft kendi fişini çekiyor. W10 inatla geçmeyeceğim. İnadım inat k. iki kanat. Hadi bakalım...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Bakan Koca bu kez çok sinirlendi: Yapılan ahlaki değil