Yükleyenler yandı: Bilgisayarlar açılmıyor!

Microsoft tarafından Windows için yayınlanan güncel güvenlik yamaları, AMD işlemcili bazı bilgisayarların bozulmasına sebep oluyor

Yükleyenler yandı: Bilgisayarlar açılmıyor!
Yükleyenler yandı: Bilgisayarlar açılmıyor!
GİRİŞ 11.01.2018 15:27 GÜNCELLEME 11.01.2018 15:27

Microsoft'un Spectre ve Meltdown güvenlik açıkları için yayınladığı güvenlik yamaları, bazı AMD işlemcili bilgisayarların açılmamasına sebep oluyor. Kullanıcılar bilgisayarların sürekli "mavi ekran" verdiğini belirtiyor.

Kullanıcılardan gelen geri bildirimler üzerine, Microsoft 3 Ocak'ta yayınladığı güvenlik yamalarının AMD işlemcili bilgisayarlara indirilmesini engelledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ABD'li teknoloji şirketi, söz konusu problemin işlemci üreticisinin Windows güvenlik yamaları için gerekli dokümantasyonu doğru şekilde yapmaması nedeniyle yaşandığını duyurdu.

AMD ve Microsoft, söz konusu sorunu çözmek için çalışmaya başladılar ve AMD'ye kalırsa kısa süre içerisinde bu bilgisayarlar da Spectre ve Meltdown'a karşı güvenlik yamalarını sorunsuzca alabilecek.

Microsoft, yamaları yükledikten sonra bilgisayarları açılmayan kullanıcılara güvenli modda başlatma veya işletim sistemini yeniden yükleme gibi alternatif başlatma yöntemlerini denemelerini öneriyor.

KAYNAK: HABERTÜRK
ETİKETLER
güvenlik Açığı
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İllerden peş peşe tatil haberleri geliyor! Gözler İstanbul'da!
Ekrem İmamoğlu'nun "300 metrobüs alımımız engellendi" algısını Tevfik Göksu bozdu