Microsoft'un net kârı yüzde 12 düştü

ABD'li teknoloji şirketi Microsoft'un net kârı, geçen yılın ekim-aralık döneminde bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 12 düştü.

Microsoft'un net kârı yüzde 12 düştü
Microsoft'un net kârı yüzde 12 düştü
GİRİŞ 25.01.2023 07:47 GÜNCELLEME 25.01.2023 07:47
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD'li teknoloji şirketlerinden Microsoft'un net karı, geçen yılın ekim-aralık döneminde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12 azaldı.

Mali takviminde ekim-aralık dönemini ikinci çeyrek olarak kabul eden Microsoft, bilançosunu açıkladı.

Buna göre, şirketin geliri geçen yılın ekim-aralık döneminde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 2 artarak 52,7 milyar dolara çıktı. Microsoft 2021'in temmuz-eylül döneminde 51,7 milyar dolarlık gelir elde etmişti.

Şirket, söz konusu dönemde Haziran 2016'da sona eren çeyrekten bu yana en düşük gelir artışını kaydetti.

Microsoft'un net karı ise aynı dönemde yüzde 12 azalarak 16,4 milyar dolara geriledi. Firmanın net karı geçen senenin aynı döneminde 18,8 milyar dolar olmuştu.

Şirketin hisse başına karı da bu dönemde 2,48 dolardan 2,20 dolara indi.

ABD'li teknoloji devi Microsoft, geçen hafta 10 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurarak, şirketin 8 yılı aşkın süredir en büyük işten çıkarma kararını almıştı.

Microsoft Üst Yöneticisi (CEO) Satya Nadella, konuya ilişkin şirket çalışanlarıyla paylaştığı yazıda, müşterilerin dijital harcamalarını optimize ettiğini belirterek, "Ayrıca, dünyanın bazı bölgeleri resesyonda olduğu ve diğer bölgeler de resesyon beklediği için her sektördeki ve coğrafyadaki kuruluşların temkinli davrandığını görüyoruz." değerlendirmesinde bulunmuştu.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 1
  • Tek 1 hafta önce Şikayet Et
    Durmadan insanları kazıklar ise insanlar yeni şeyler arar herkes nasıl yenı pc alsın herkese uygun yaparsın windows 11 herkes özel pc kaç lira bunların haberi var mı her 5 yılda aynı tuzak baktım olmadı xp yüklerim tek kuruş vermeyin yeni pc programa
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'ın adaylığına karşı olanlara net mesaj! Bakan Bozdağ'dan kritik açıklamalar
Jorge Jesus açıkladı! Hakeme ne söyledi?