DVD sürücü alırken nelere dikkat etmeli?

Eskisi kadar sık kullanılmasalar da bir bilgisayarın olmazsa olmazlarından olan optik sürücülerde dikkat etmeniz gereken özellikler neler? Satın alma rehberimizi okuyun, öğrenin.

DVD sürücü alırken nelere dikkat etmeli?
DVD sürücü alırken nelere dikkat etmeli?
GİRİŞ 27.05.2011 17:14 GÜNCELLEME 27.05.2011 17:14

Hafıza kartlarının ve USB belleklerin kullanımının artması ve internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte daha önceki önemi kaybetseler de, optik sürücüler bir bilgisayarın olmazsa olmazları arasındaki yerini koruyor.

Sabit Disk Alırken Nelere Dikkat Edelim?

CD ve DVD'ler halen birçok alanda kullanılıyorlar. Orijinal olarak müzik, film ya da bir oyun almak istediğinizde, genel olarak bu formatla karşılaşıyorsunuz.

Donanım üreticileri de ürünlerinin sürücülerini, kullanım kılavuzlarını ve ek yazılım özelliklerini DVD'ler içinde vermeye devam ediyorlar.

Optik Yazıcı Almanın Tüyolarını Görmek İçin Tıklayınız

Hala İhtiyaç Var

Öte yandan, yüksek kaliteli film izlemek isteyenler için en uygun seçeneklerden biri Blu-ray diskler. Bu alandaki en üst teknoloji olan Blu-ray diskler üzerinden çok kaliteli görüntülere ulaşabiliyorsunuz.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda, bir optik sürücüye ne zaman ihtiyacınız olacağını tahmin edemezsiniz. O yüzden sisteminizde bir tanesine mutlaka yer vermelisiniz.

Peki, bir optik sürücü alırken nelere dikkat etmelisiniz? Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net bu işin altın kurallarını biraraya getirdi.

Blu-ray Gerekli mi?

Optik sürücüler söz konusu olduğunda en üst teknolojinin Blu-ray sürücüler olduğu aşikar. Elbette bu cihazlar ile DVD sürücüler arasında önemli fiyat farkları bulunuyor.

Bu yüzden Blu-ray sürücü almadan önce, ne kadar sıklıkla Blu-ray disk kullanacağınızı mutlaka düşünmelisiniz. Eğer sisteminizde çok fazla Blu-ray film izleme imkanınız olmayacaksa bu tip bir sürücü almanız için henüz erken.

(ShiftDelete.Net)

Optik sürücünüzü ne sıklıkla kullanıyorsunuz?

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Akşener'den İYİ Parti'ye soğuk duş: Kaldırın!
Hesap değişti! Emekli maaşına ek zamda yeni maaşlar belli oldu