Serhat Fındık kimdir? Serhat Fındık'ın mesleği ve hayatı hakkında bilgiler...

Serhat Fındık son günlerde gündemde olan isimlerden oldu. Peki Serhat Fındık neden gündemde? Koronavirüs salgınında kullanılan aşıya karşı sosyal medyada paylaşım yapan Prof. Dr. Serhat Fındık kimdir, mesleği nedir, kaç yaşındadır ve nerelidir? İşte Serhat Fındık'ın hayatı ve biyografisi...

Serhat Fındık kimdir? Serhat Fındık'ın mesleği ve hayatı hakkında bilgiler...
Serhat Fındık kimdir? Serhat Fındık'ın mesleği ve hayatı hakkında bilgiler...
GİRİŞ 20.09.2021 15:33 GÜNCELLEME 20.09.2021 15:33
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Twitter'da gündem olan Prof. Dr. Serhat Fındık'ın kim olduğu merak konusu oldu. Koronavirüs salgınında kullanılan aşılara karşıt oluşu ile tanınan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Serhat Fındık hedefte olduğunu ileri sürdü. Fındık, "Sizlerden de dileğim şayet başıma bir şey gelirse (kaza, intihar veya kalp krizi vb'ne bağlı ölüm) lütfen itibar etmeyin" şeklinde açıklama yaptı. 

Prof. Dr. Serhat Fındık 8 Mart 1969'da Kocaeli, İzmit'te dünyaya geldi.  İlk ve orta öğrenimini İzmit'te tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'niden 1993'te mezun oldu. Mezuniyetinin ardından başladığı Hacettepe Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nı 1997'de bitirdi.

Türkiye'de Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde ve Amerika Birleşik Devletleri'nde Chicago ve Nashville' de kariyerini sürdüren Fındık, 2004'te American College of Chest Physicians'ta 'Fellow' unvanı aldı.

2005'te Doçent, 2012'de da Profesör unvanlarını alan doktor Fındık, 2011'de 'En Başarılı 100 Sağlık Profesyoneli' ve '21.yüzyılın Akil Kişileri' ödülüne layık görüldü. 2013'te American College of Chest Physicians tarafından Küresel Yönetici olarak seçildi. 

Uzmanlık alanı Göğüs Hastalıkları ve Alerji olan Serhat Fındık, alanı ile ilgili yurt içi yurt dışı çalışmalarına devam etmektedir. 

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • gerçekçi 4 hafta önce Şikayet Et
  sayın hocam senin gibi yerli ve milli hocalara ihtiyacımız var ,,,sen diğer ceccal ailelere ruhunu ve benliğini kimliğini satmış sözde prof,doktor,akademisyenlere bakmadan yurdunun ve insanının yanında olmaya tam gaz devam et deccale hizmet edenler yakında bunun hesabını tüm insanımıza verecekler
  Cevapla
 • Araştıran Okuyan 2 ay önce Şikayet Et
  Serhat Hoca tanıdığımız en onurlu en ilgili en bilgili hocalardan birkaçı.Sayılarıni çoğaltsın Rabbim
  Cevapla
 • Şahika 2 ay önce Şikayet Et
  Amin.
  Cevapla
 • Mustafa KARAOĞLU 2 ay önce Şikayet Et
  Fevkalade bir yorum tebrikler böyle değerli hocaları cogaltsin rabbim inşaallah.
  Cevapla
 • fatma 2 ay önce Şikayet Et
  çok değerli hocamız çok seviyoruz sizi,Allah yolunuzu her daim hayırlara çıkarsın
  Cevapla
 • Gülşen Ercan 2 ay önce Şikayet Et
  Onurumuzsunuz Doktor bey...
  Cevapla
 • Latife çakmaklı 2 ay önce Şikayet Et
  Evet aynı görüşteyiz.
  Cevapla
 • gokce 2 ay önce Şikayet Et
  Gordugum en ilgili doktor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle