Neslişah Alkoçlar kimdir? Neslişah Alkoçlar kimin kızı? Asıl mesleği ne?

Ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan'ın eşi olan Neslişah Alkoçlar nerelidir ve kaç yaşındadır? Neslişah Alkoçlar'ın mesleği nedir ve ailesi kimdir? İşte Neslihan Alkoçlar'ın hayatı, kariyeri ve biyografisi...

Neslişah Alkoçlar kimdir? Neslişah Alkoçlar kimin kızı? Asıl mesleği ne?
Neslişah Alkoçlar kimdir? Neslişah Alkoçlar kimin kızı? Asıl mesleği ne?
GİRİŞ 28.08.2022 20:18 GÜNCELLEME 28.08.2022 20:18
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Neslişah Alkoçlar, 2 Aralık 1988'te İzmir'de doğdu. Selim Soydan ve Hülya Koçyiğit'in torunu olan Alkoçlar eski oyuncu Gülşah Soldan'ın kızıdır. Babası ise Türkiye'nin en büyük turizmcilerinden olan Ender Alkoçlar'dır. 

İlkokulu öğrenimine Bursa'da başlayan Alkoçlar, İstanbul Yüzyıl Işıl İlk Okulu'ndan mezun oldu. Ortaokul ve liseyi İngiltere'de Somerset'te Millfield Koleji'nde tamamladı. Daha sonra Londra Westminster Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü'nü bitirdi. 

Üniversite döneminde medya reklam satış ve pazarlama şirketindeki stajının ardından aynı yerde 2 yıl Kanal D 'Reklam Satış Pazarlama' bölümünde görev yaptı.

Bir dönem Alkoçlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştıktan sonra, kendi imkanları ile organik gıda şirketi kurdu. Başarılı isim 2011'de CNN TÜRK'te spor haberleri sunuculuğu da yaptı. 

TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU ALDI 

Henüz iki yaşındayken babasından etkilenerek kayak sporuna yönelen Alkoçlar, bu spor dalında milli forma giymiştir.  Milli sporcunun ayrıca snowboard ve kayak yarışlarında Türkiye şampiyonlukları bulunmaktadır.

 Alkoçlar, Türkiye'yi hem snowboard hem de kayak yarışlarında temsil eden ilk bayan kış sporcusu olarak tanınmaktadır. 

EVLİLİĞİ

Neslişah Alkoçlar, 2010'da Condrad Oteli'nin varisi Batu Aksoy ile evlendi. Bu evlilik 2011'de son buldu. 

Şimdiki eşi, ekranların sevilen oyuncusu Engin Altan Düzyatan ile 2014'te dünya evine girdi. Mutlu çiftin bu evlilikten dünyaya gelen 2 çocuğu bulunmaktadır. 

Engin Altan Düzyatan nerelidir, kaç yaşındadır ve eşi kimdir? Engin Altan Düzyatan hayatı ve biyografisiEngin Altan Düzyatan nerelidir, kaç yaşındadır ve eşi kimdir? Engin Altan Düzyatan hayatı ve biyografisi

YORUMLAR 2
  • cemal kaya 2 yıl önce Şikayet Et
    sen eminmisin yorum oldugunu ukala ve bişey degilsinz anlamı sizler bili yorsunuz? cevap vermemiş sinz ban sölediler. önc siz düzeyize dik edin sahip olun
    Cevapla
  • cemal kaya 2 yıl önce Şikayet Et
    önce kendüzyin sahip ol sonra karışım daki haber degil
    Cevapla