Özgür Demirtaş kimdir ve aslen nerelidir? Özgür Demirtaş hangi partili? Cumhurbaşkanı adayı mı?

Gündemde olan Özgür Demirtaş hangi partili? Özgür Demirtaş, Selahattin Demirtaş'ın akrabası mı? Özgür Demirtaş'ın Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olacağı öne sürüldü. Peki Özgür Demirtaş kimdir? Youtube'de yaptığı paylaşımlar ile gündeme gelen Özgür Demirtaş kaç yaşındadır ve nerelidir? İşte Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın hayatı hakkında bilgiler...

Özgür Demirtaş kimdir ve aslen nerelidir? Özgür Demirtaş hangi partili? Cumhurbaşkanı adayı mı?
Özgür Demirtaş kimdir ve aslen nerelidir? Özgür Demirtaş hangi partili? Cumhurbaşkanı adayı mı?
GİRİŞ 15.03.2022 09:08 GÜNCELLEME 15.03.2022 09:08
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Kemal Özgür Demirtaş 12 Ağustos 1975'de Ankara'da dünyaya geldi.  Aslen Şanlıurfa Siverekli'dir. Babası, Hadidi Aşireti'nden gelmektedir. Çocukluk hayatına Ankara'da devam etti. 

İlk ve orta öğrenimini Manisa, Salihli'de, lise öğrenimini İzmir'de tamamladı. Başarılı bir öğrencilik hayatı yaşayan Demirtaş, üniversite sınavında, ülkede ilk 50 kişinin arasında yer aldı. Bu üniversite puanı ile Boğaziçi Üniversitesi  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü tercih etti. Bu bölümü başarı ile tamamladı.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ KARİYERİ

Lisansı bitirdikten sonra, akademik bir yola atılmak istedi. Yüksek lisansa başlamak yerine, yüksek puanlarının avantajını kullanarak doğrudan doktora başladı. Boston College'de finans üzerine aldığı eğitim ile 2003'te Doktor unvanını aldı. Çalışmalarına ara vermeden devam eden Demirtaş, New York Şehir Koleji Baruch College'da Yardımcı Doçent oldu. 2006'da da aynı üniversitede tenür unvanı verildi. 

Bu dönemde NYU-Stern School of Business'da ders verdi. Diğer yandan, ünlü akademik dergilerde çalışmaları üzerine yazdığı makalelerini yayınladı. 

2012'de tenür unvanını bıraktı ve Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanlığı görevini üstlendi. Ayrıca Akbank yönetim kurulu üyesi, FODER yönetim kurulu üyesi ve Yeni Bir Lider yönetim kurulu üyesi olarak bulundu.

Ayrıca, 2012-2014 arasında Türkiye Genç İşadamları Derneği, TAYSAD ve DASK danışmanlığı ve  çok sayıda holding danışmanlığı yaptı. Çok sayıda projede yer aldı. 

ÖZGÜR DEMİRTAŞ YOUTUBE KANALI

Özgür Demirtaş aktif olarak sosyal medya kullanmaktadır.

Twitter hesabını da aktif kullanan Demirtaş'ın, 'Prof. Dr. Özgür Demirtaş' isimli Youtube kanalının yaklaşık 1 milyon takipçisi bulunmaktadır. 

Ayrıca, bir dönem sosyal medya üzerinden Hilal Kaplan ile girdikleri tartışma ile gündem olmuştu. 

ÖZGÜR DEMİRTAŞ HANGİ PARTİLİ

Özgür Demirtaş'ın resmi bir parti üyeliği bulunmamaktadır. 

ÖZGÜR DEMİRTAŞ MİLLET İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI MI? 

İddiaya göre, Ankara'da Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanın adayı olarak kulislerde konuşulan ismi Özgür Demirtaş. Özgür Demirtaş'ın Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olacağı öne sürülüyor. Ancak bu konuya ilişkin net bir bilgi bulunmamaktadır. 

Öte yandan Özgür Demirtaş'ın bir süredir Youtube kanalını ihmal ediyor oluşu, birçok insanı iddianın kuvvetli olduğuna ikna etti. 

Bu iddia daha önceki yıllarda da dile gelmiş ve Metin Uca tarafından açıklanmıştı. İşte Metin Uca'nın yıllar önce yaptığı o paylaşım...

ÖZGÜR DEMİRTAŞ SELAHATTİN DEMİRTAŞ İLE AKRABA MI? 

Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda gündem olan Özgür Demirtaş'ın Selahattin Demirtaş ile bir akrabalığının bulunup bulunmadığı merak konusu oldu.

Ancak bu ikilisinin bir akrabalığının olmadığı bilinmektedir. 

Murat Karayalçın kimdir ve aslen nereli? Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Murat Karayalçın mı? Murat Karayalçın kimdir ve aslen nereli? Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Murat Karayalçın mı?

ÖZGÜR DEMİRTAŞ EŞİ 

Özgür Demirtaş, Neslihan Küçükoğlu ile dünya evine girdi. Bu evliğinden bir çocuk sahibi oldu.

YORUMLAR 6
 • mehmet emin 6 ay önce Şikayet Et
  Kureselcilerin yeni piyonu ,Zillet ittifakinin taze umudu,memleketin basina sarilacak nur topu gibi bir Kemal Dervis =Demirtas belasi daha, Allah[cc] bu milleti gorunen gorunmeyen tum belalardan korusun,amin...
  Cevapla
 • veysi maden 6 ay önce Şikayet Et
  evet arkadaşlar. yeni bir bela sarılıyor başımıza. kemal derviş önermişse vay halimize. yakında kokusu çıkar. yıpranmasın diye şimdilik saklıyorlar. Hedef şaşırmak için kemal bey sanki adaymış gibi sallanıp duruyor ortalıkta, zamanı gelince açıklarlar. zaten özgür demirtaş ta yavaş yavaş medyada boy gösterecek. sahneye yavaştan,yumuşak giriş yapacaktır.
  Cevapla
 • ali 7 ay önce Şikayet Et
  ermenimi bu herif
  Cevapla
 • sezayi 7 ay önce Şikayet Et
  referans k.derviş.anlaşıldı abd devşirmesi.
  Cevapla
 • M.Ali 7 ay önce Şikayet Et
  Zillet ittifakına hayırlı olsun...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle