İbo Aslan kimdir ve aslen nerelidir? İbo Aslan'ın bilinmeyen hayatı!

İbo Aslan dövüşçülük alanında başarıları ile adından söz ettiriyor. UFC'de aktif kontratı olan Türk dövüşçü olan İbo Aslan'ın hayatı ve kariyeri oldukça merak edildi. İşte, araştıranlar için İbo Aslan'ın biyografisi...

İbo Aslan kimdir ve aslen nerelidir? İbo Aslan'ın bilinmeyen hayatı!
İbo Aslan kimdir ve aslen nerelidir? İbo Aslan'ın bilinmeyen hayatı!
GİRİŞ 03.04.2024 15:47 GÜNCELLEME 03.04.2024 15:47

İbo Aslan 1996'da Niğde'de dünyaya geldi. Aslen Niğdelidir. Şimdilerde 27 yaşındadır.

Çocukluk dönemini Niğde'de geçiren İbo Aslan, babasının işi dolayısıyla 7 yaşındayken ailesi ile birlikte Avusturya'nın başkenti Viyana'ya taşındı. Çocukluk yaşlardan itibaren çeşitli spor dallarında kendisi geliştirdi. 

Küçük yaşlardan araba tamirciliği yaparak babasına destek olan Aslan, ilerleyen dönemlerde futbol, Boks, kick boks, güreş ve jiu jitsu gibi farklı dallarda yöneldi. Liseden sonra ise tam anlamıyla dövüş sporları hayatının bir parçası haline geldi. 

2018'de Profesyonel MMA (Mixed Martial Arts) kariyerine adım attı ve ilk 8 maçından galibiyet ile ayrıldı. İbo Aslan spor kariyerindeki başarıları ile adından söz ettiriyor. 

UFC MAÇINI KAZANAN İLK TÜRK DÖVÜŞÇÜ OLDU

İbo Aslan, 16 Ağustos 2023'te Dana White's Contender Series'te UFC maçına çıktı. Rakibini nakavt etti ve böylece UFC'de ilk maçını kazanan ilk Türk dövüşçü unvanını elde etti.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL