Yusuf Kavaklı Hoca kimdir ve aslen nerelidir? Eşi kim? Yusuf Kavaklı'nın hayatı ve biyografisi

Yusuf Kavaklı ölüm haberinin ardından gündem oldu. Bunun üzerine Yusuf Kavaklı'nın hayatı ve kariyeri ile ilgili bilgiler merak edildi. İşte, araştıranlar için eski İstanbul İl Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı'nın biyografisi...

Yusuf Kavaklı Hoca kimdir ve aslen nerelidir? Eşi kim? Yusuf Kavaklı'nın hayatı ve biyografisi
Yusuf Kavaklı Hoca kimdir ve aslen nerelidir? Eşi kim? Yusuf Kavaklı'nın hayatı ve biyografisi
GİRİŞ 17.06.2024 17:18 GÜNCELLEME 17.06.2024 17:18
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Yusuf Kavaklı 1 Şubat 1946'da Sivas'ta dünyaya geldi. Aslen Sivaslıdır.

Çocukluk dönemini Sivas'ta bir köyde geçiren Yusuf Kavaklı, ilk ve orta öğreniminin ardından İstanbul İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü başarı ile tamamladı. 

Eğitim döneminin ardından İmam-Hatip olarak İstanbul Bayrampaşa'da yer alana Kartaktepe Çift Şerefeli Camii'nde başladı. 1975 ile 1977 arasında Bayrampaşa Endüstri Meslek Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yaptı.

Yusuf Kavaklı

Daha sonra Zeytinburnu İmam Hatip Lisesine atandı ve bu okulda öğretmenlik ve müdür yardımcılığı yaptı. Yusuf Kavaklı uzun yıllar burada çalıştıktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde, İstanbul Bakırköy Müftülüğü'nde (murakıp olarak)  görev aldı.

1982'da Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından verilen görev doğrultusunda Belçika'ya gitti ve orada din eğitmenliği yaptı. 5 yıl boyunca burada kalan Yusuf Kavaklı, ülkeye dönüş yaptıktan sonra Silivri Merkez Vaizi olarak atandı.

Yusuf Kavaklı'nın hayatı

1987'de Tercüman Gazetesi'nde haftalık sohbet yazıları yayınladı. 1995'te HBB TV'de Ramazan boyunca İstanbul Müftü Yardımcısı Vahdettin Akgün ile birlikte iftar programı yaptı. 

14 sene boyunca vaizlik yapan Kavaklı, 2004'te ise İstanbul İl Müftü Yardımcısı oldu. 7 yıllık görevinin ardından 2011'de emekliliğe ayrıldı. Emekliliğinin ardından televizyon kanallarında (TRT1, Akit TV, TV8,  v.b.) dini soruları cevapladı. 

2012'de Kanal 7'de İkbal Gürpınar ile 'Hayatın İçinden' programında boy gösterdi. Son yıllarında Beyaz TV'de yayınlanan Nur Viral'le Hayatta Her Şey programında yer aldı. Ayrıca 'Sorun Söyleyelim' isimli bir kitabı bulunmaktadır. 

YUSUF KAVAKLI'NIN EŞİ

Yusuf Kavaklı'nın 1967'de Zeliha Kavaklı ile evlendi. 3 çocuk sahibi olduğu 57 yıllık evlilik Yusuf Kavaklı'nın ölümü ile sona erdi.

Yusuf Kavaklı'nın biyografisi

YUSUF KAVAKLI'NIN VEFATI

Yusuf Kavaklı 14 Haziran 2024'te, 78 yaşında hayatını kaybetti. Kavaklı'nın ölüm nedeninin kanser olduğu öğrenildi. 

YORUMLAR 7
  • Metin 1 ay önce Şikayet Et
    Allah rahmet eylesin, mekani cennet olsun insallah. Yakinlarina bassagligi diliyorum.
    Cevapla
  • Eskr. 1 ay önce Şikayet Et
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.
    Cevapla
  • Rüstem Ünlü 1 ay önce Şikayet Et
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaallah
    Cevapla
  • Osman 1 ay önce Şikayet Et
    Rabbim mekânını cennet eylesin
    Cevapla
  • sevlay 1 ay önce Şikayet Et
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun nur içinde yatsın başınız sağ olsun
    Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle