Ömer Bin Ladin kimdir? Nerede yaşıyor? Ömer Bin Ladin'in annesi

Ömer Bin Ladin babası Usama Bin Ladin'e karşı asi tavrı ile tanınıyor. Giyim tarzı ve sosyal yaşamı ile dikkatleri üzerine çeken Ömer Bin Ladin'in hayatıyla ilgili detaylar ise oldukça merak ediliyor. İşte, Ömer Bin Ladin'in biyografisi...

Ömer Bin Ladin kimdir? Nerede yaşıyor? Ömer Bin Ladin'in annesi
Ömer Bin Ladin kimdir? Nerede yaşıyor? Ömer Bin Ladin'in annesi
GİRİŞ 16.06.2024 16:20 GÜNCELLEME 16.06.2024 16:20

Ömer Bin Ladin 1981'de Suudi Arabistan'da dünyaya geldi. Aslen Suudi Arabistan'ın başkenti Riyadlıdır. Şimdilerde 43 yaşındadır.

Babası El-Kaide'nin kurucu lideri Usame Bin Ladin'dir. Usame Bin Ladin'in en büyük dördüncü oğludur. Annesi ise Suriye kökenli Necve (Najwa) Ganim'dir. Necve Ganim ise Usame Bin Ladin'in ilk eşidir. 

Ömer Bin Ladin

Çocukluk dönemini Suudi Arabistan'da geçiren Ömer Bin Ladin Sudan ve Afganistan'da da yaşadı. Ömer Bin Ladin'in babası Usame Bin Ladin 1988'de Afganistan'da Sovyetler Birliği'ne karşı savaşmak için El Kaide'yi kurmasının ardından Amerika karşıtı eleştirilerden dolayı Afganistan'dan sürüldü ve Sudan'a taşınmak zorunda kaldı. Bu dönem içinde Afganistan'da göç ederken Usame Bin Ladin oğulları arasından Ömer Bin Ladin'i de kendisine eşlik etmesi için seçti.

Ömer Bin Ladin'in biyografisi

Yıllar boyunca babasıyla birlikte olan Ömer Bin Ladin, babasının görüşlerine ve hayat tarzına ayak uyduramadı. Sonrasında da babasının yanından ayrıldı. Babasını sık sık tenkit eden Ömer Bin Ladin, batı dünyası ile Müslüman dünyası arasında barış elçisi olmayı hedeflediğini açıkladı. 

Ömer Bin Ladin, 2008'de, Kuzey Afrika’da barışı teşvik etmek gayesi ile bir at yarışı düzenlemeyi hedefledi ancak başarılı olamadı. Diğer yandan annesi ile birlikte Growing Up bin Laden(Bin Laden Olarak Büyümek) isimli kitabı yazdı. 

ÖMER BİN LADİN'İN EŞİ

Ömer Bin Ladin'in eşi Britanyalı eşi Zaina el Sabah'tır. 

Ömer Bin Ladin ve eşi Zaina el Sabah

NEREDE YAŞIYOR?

Ömer Bin Ladin, günümüzde, Fransa'nın Normandiya bölgesinde yaşamaktadır. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL