Diamond Tema kimdir ve ne mezunu? Aslen nereli? Diamond Tema'nın babası...

İslam ile ilgili provokatif ifadelerinden dolayı hakkında yakalama kararı çıkarılan Diamond Tema'nın hayatı oldukça merak edildi. Babasının oyuncu olduğu konuşulan Diamond Tema'nın biyografisi ve hakkındaki tüm detaylar haberimizde...

Diamond Tema kimdir ve ne mezunu? Aslen nereli? Diamond Tema'nın babası...
Diamond Tema kimdir ve ne mezunu? Aslen nereli? Diamond Tema'nın babası...
GİRİŞ 01.07.2024 17:30 GÜNCELLEME 01.07.2024 17:30
Bu Habere 181 Yorum Yapılmış

Diamond Tema 1994'te Arnavutluk Cumhuriyeti'nde dünyaya geldi. Gerçek adı Diamant Tema'dır. Aslen Arnavut göçmeni Türk'tür. Şimdilerde 30 yaşındadır. Hem Türk hem de Arnavut vatandaşıdır. Babasının ilk Türk Hollywood oyuncusu Muzaffer Tema olduğu öne sürülse de bu gerçeği yansıtmamaktadır. Babası Bardhyl Tema’dır. 

Bebeklik dönemini Arnavutluk'ta geçiren, çocukluk dönemini Heybeliada'da geçiren Diamond Tema 1996'da Türkiye'ye yerleşti. Eğitimine de burada devam etti. İlk, orta ve lise öğreniminin ardından Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden mezun oldu. İlerleyen dönemlerde Mimar Sinan Üniversitesi Felsefe Bölümüne başladı ancak tamamlamadı.

Muzaffer Tema

Eskiden dini İslam olmasına, Müslüman bir ailede büyümesine rağmen, herhangi bir dini görüşe bağımlığı olmadığını dile getiren Diamod Tema, düşüncelerinin Agnostik (bilinemezlik) ile Septik (kuçkucu) arasında olduğunu ifade etmektedir. 

 2014'te gittiği askerlik vazifesini Şırnak'ta yaptı (12 ay boyunca). Eğitim hayatının ardından medya sektöründe çalışmaya başladı. Kameraman olarak mesleğe giriş yaptı ve 2 yıl belgesel kameranı olarak çalıştı. 2 yıl yerel bir televizyon kanalında genel yayın yönetmeni olarak çalıştı. 

Diamond Tema

İstanbul Belediyesi için Osmanlı Tarihini anlatan belgeseller çekti. 2017'de kendi blog sayfasını kurdu ve sosyal medya kanalları üzerinden paylaşımlar yapmaya başladı. 5 yıldan beri YouTube kanalında tarih, felsefe, din ve bilim videoları yayınlamaktadır.

Diamond Tema'nın 2022'de yayınlanan Agnostisizm ve İlahi Tragedya isimli kitabı mevcuttur. İngilizce, İtalyanca, Yunanca, Arnavutça ve Türkçe bilmektedir. 

Diamond Tema'nın biyografisiDİAMOND TEMA'NIN EŞİ

Diamond Tema'nın eşi Seher Kurt Kara'dır. 

Diamond Tema'nın eşi

YORUMLAR 181
 • Deniz 1 hafta önce Şikayet Et
  Hazreti Ayşe hakkında bana bir de şöyle bir cevap versin peygamber efendimiz eğer ki Hz Ayşe ile 9 yaşında evlendiyse sahabeler neden sormadılar sahabeler neden 9 yaşında ile evlenmemiş ya Allah'ın Habibi bunun hikmeti nedir diye niye öyle bir hadis yok eski zaman müşrikleri neden bunu koz olarak kullanmamışlar o dönemin hiçbir sahabesinde 9 yaşında evlendiğine dair hiçbir hadis yok
  Cevapla
 • Mümin 5 gün önce Şikayet Et
  Sen burada yazarak arayacağına internette arasaydın mutlaka cevabı bulurdun amacın soru sormak değil Peygamber efendimizi aşağılamak ama senin gibiler Resulullah efendimizin ayakkabısının altındaki bir toz parçacığı bile olamaz. çakma Trol.
  Cevapla
 • Deniz 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu şahıs insanlığın beynini bulandıran son derece proje bu çok tehlikeli bu ülkede bunun yeri yoktur hadisleri ve kur'an-ı Kerim'i kendi fikrinve lastik gibi sündürüp kırpıp milleti yanlışa yönlendiriyor
  Cevapla
 • Arifan 1 hafta önce Şikayet Et
  Kim olduğu umurumda bile değil.
  Cevapla
 • serdar 1 hafta önce Şikayet Et
  algı yapmayın!!kesinlikle hakaret yok sahih buharide yazanı kuranda yazanı söylüyor müslümanım diyenler okumuyor okumadığı içinde şaşırıyorlar az inanın çok okuyun ! aklınızı kullanın!
  Cevapla
 • Mümin 5 gün önce Şikayet Et
  Ataistlerin çoğunluğuna bak heryeri araştırdım çok okudum diyenlerdir genellikle,çok okumakla anlamak arasında çok fark var ,İşte bu tip dinsizler seni anlamadığı ama okuyupta birini tuzağa düşürebilirmiyim diye çabaladıkları yerleri kullanırlar.Allah kuranda '' Andolsun ki biz, akleden bir topluluk için oradan (ibret alınacak) apaçık bir ayet bıraktık.(29/Ankebût 35)
  Cevapla
 • Murat... 1 hafta önce Şikayet Et
  Arabistanda kız çocuklarının yaşının regl olduktan sonra sayılmaya başlandığını bilmeyecek kadar cahilseniz ya da bildiğiniz halde bunu dile getirmeyecek kadar art niyetliyseniz ancak böyle bir yorum yazarsınız...buhariye gelince o hadislerini Arap kültürüne göre tefsir etmiştir...bu kadar cehalet ya da art niyet....pes....
  Cevapla
 • Mulayim 1 hafta önce Şikayet Et
  Diamot tema kurnaz bir araştır maçı mesela ALLAH ne.var neyok diyor eyer zeki isen ya. Var al yada yoku al tartisalim bakalım kim zeki ..yağmur yagarsa toprak ıslanır toprak islanmissa yagmuryagacak çekince uzanan birakinca kisalan laf salatası ........TELMELİ
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle