Rüyada memlekete gitmek nasıl yorumlanır? Rüyada memleketi görmek ne demek?

Rüyada memlekete gitmek veya memleketi görmek, müjdeli haber almaya yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin uzun süredir hasretini çektiği yakınlarıyla kavuşarak hasret gidereceğine işaret etmektedir. Rüyada memlekete gittiğini gören kişinin rüyayı nasıl gördüğüne bağlı kalarak yorumlanması gerekmektedir. İşte rüyada memlekete gitmenin ve rüyada memleketi görmenin yorumları...

Rüyada memlekete gitmek nasıl yorumlanır? Rüyada memleketi görmek ne demek?
Rüyada memlekete gitmek nasıl yorumlanır? Rüyada memleketi görmek ne demek?
GİRİŞ 22.11.2021 10:23 GÜNCELLEME 22.11.2021 10:23

Rüyada memlekete gittiğini gören kişinin çok sevdiği fakat uzun zamandır haber alamadığı bir kimseyle yakın zamanda görüşeceği, iyi haberler alacağı anlamında yorumlanmaktadır. Rüyasında memlekete gitmek, rüyayı gören kişinin çevresindeki insanlar tarafından çok sevildiği ve rüya sahibinin mutlu olması için özen gösteren insanlara işaret edilmektedir. Memleket, huzur ve güveni ifade etmektedir. Bundan dolayı rüyayı gören kişinin huzur ve mutlu günler yaşayacağına yorumlanmaktadır. Maddi olarak da rahatlayacağına ve bol helal rızıklar kazanacağına işaret edilir. Evli bir kadının rüyasında memleketine gitmesi yakın zamanda evlat sahibi olacağına delalet edilir. Rüyada memlekete gitmenin tabirciler tarafından çeşitli yorumları bulunmaktadır ve görüldüğü duruma göre değerlendirilmelidir. 

Rüyada Memlekete Gitmek

Rüya sahibinin yakın zamanda güzel haberler alacağı yorumlanır. Memleket, huzuru ifade ettiği için, rüya sahibinin huzurlu, mutlu günler yaşayacağına ve çevresindekiler tarafından sevileceğine işaret edilir. Rüyada memleketine gittiği gören kişi, uzun süre mücadelelerin ardından istediği hayatı yaşayacağı ve uzun süredir görüşmediği bir yakınıyla hasret gidereceğine yorumlanır.

Rüyada Otobüsle Memlekete Gitmek

Rüyasında otobüse binip memlekete gittiğini gören kişi, yakın zamanda da bir yolculuğa çıkacağı anlamına gelmektedir. Rüyada memlekete gitmek, hayırlı ve güzel rüyalardan olduğu için rüya sahibinin yakın zamanda maddi manevi güzel günler göreceğine işaret edilmektedir.

Rüyada Arabayla Memlekete Gitmek

Rüyada araba ile memleketine gittiğini gören kişinin konforuna düşkün olduğuna ve maddi olarak rahat günler yaşayacağına işaret edilir. Yaşanan sıkıntılı günlerin ardından maddi manevi rahatlayacağına işaret edilmektedir. 

Rüyada Uçakla Memlekete Gitmek

Gerçek hayatta da bir yolculuğa çıkılacağına işaret edilir. Rüyada uçakla memleketine giden birinin ani bir mesele sonucu yolculuk yapacağına, şehir şehir seyahat etmek durumunda kalacağına yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin iş ve aile hayatı bakımından yoğun günler geçireceğine işaret edilmektedir. 

Rüyada Kendi Memleketinde Olduğunu Görmek

Rüyasında kendi memleketinde bulunduğunu görmek, rüya sahibinin maddi olarak bolluk ve bereket içinde yaşayacağına; neşe ve mutlu günler göreceğine ve iyi haberler alacağına yorumlanır. Memleket hasreti çekenlerin rüyasında memleketini görmesi, yakın zamanda memleketine gidip hasret gideceğine işaret edilmektedir. 

Rüyada Memleketine Gidemediğini Görmek

Rüyasında memleketine gitmek için mücadele edip memleketine gidemediğini görmek, rüya sahibinin yakın zamanda karşılaşacağı sıkıntı ve sorunlardan dolayı depresyona gireceğine yorumlanır. Rüya sahibinin keyfinin kaçacağına işaret edilir. Rüya sahibinin iş için yurt dışına çıkmak durumunda kalacağına yorumlar arasında bulunmaktadır.

Rüyada Köyü Görmek

Rüya sahibinin geçmişine bağlılığına, gelenek ve göreneklerine sahip çıktığı anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin kimsenin huzurunu bozmadan kendi haline yaşayan bir kimse olduğuna yorumlanır. Kendi halinde yaşayan rüya sahibinin köyüne ve memleketine özlem duyduğuna işaret edilmektedir. 

Alimlerin Yorumlarına Göre Rüyada Memlekete Gitmek

Seyyid Süleyman: Bulunduğu yerden daha iyi bir yere doğru yola çıktığını görenin hali, iyi olur. Muradına erer. Fakat daha kötü bir yere gittiğini görenin, işleri bozulur. Bulunduğu ve gittiği yerlerden hangisinde kalmasının daha iyi olacağına karar veremeyenin işleri karışır. Şaşkınlığa düşer veya bir evden öbürüne geçer.

Nablusi: Rüyada yolculuğa çıkmak halkın ahlakını meydana çıkarmağa delalet eder. Eğer misafir fakirse zengin olur. Rüyada bir şahsa misafir gelse misafirlerin geldiği taraftan rüya sahibi için çeşitli haberlerin gelmesine delalet eder. Rüyada uzak bir yolculuğa çıktığını gören kimse bir halden diğer bir hale intikal eder. Rüyada yolculuğa çıkmak, arsa ölçmektir. Bundan dolayı yolculuğa çıktığını gören kimse, arsa ölçer. Nitekim arsa ölçtüğünü gören kimsenin yolculuğa çıkması gibi. Bazen de rüyada görülen yolculuk uyanıkken yolculuk yapmaya, yolculuktan dönmek ise günahlardan tövbe etmeye delalet eder.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Elebaşına havalı koruma! ABD'den skandal bir hamle daha
Edin Dzeko coştu! Mourinho'lu Fenerbahçe turun kapısını araladı