Her gün 200 Kafirun Suresi okumanın faziletleri nelerdir? Kafirun Suresi Türkçe okunuşu...

Kafirûn Suresi, Mekke döneminde indirilen Kuran-ı Kerim'in 603. sayfasında yer alan ve Peygamber Efendimiz (s.a.s)'in müşriklerle iş birliği içinde olmayacağını anlatmaktadır. İslam inancının Allah'a şirk koşmaktan uzak olduğu aktararak onların tanrılarına tapmayacağını kesin bir şekilde belirtmektedir. Peki Kafirûn Suresi faziletleri nelerdir? İşte Kafirûn Suresi Arapça okunuşu ve Türkçe meali...

Her gün 200 Kafirun Suresi okumanın faziletleri nelerdir? Kafirun Suresi Türkçe okunuşu...
Her gün 200 Kafirun Suresi okumanın faziletleri nelerdir? Kafirun Suresi Türkçe okunuşu...
GİRİŞ 18.10.2021 15:00 GÜNCELLEME 18.10.2021 15:01

Mekke döneminde indirilen Kafirûn Suresi 6 ayetten oluşmaktadır. İndirilen 18. Sure olsa da Kuran-ı Kerim’deki sıralaması 109’dur. Müşriklerin Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in kendi tanrılarına tapmasını istemesi üzerine gönderilir. Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in inkarcı ve Allah’a şirk koşanlarla iş birliği yapmayacağını kesin bir dille reddetmesini konu edinir. 

La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim fazileti ve okunuşu! La havle'yi 100 defa okursanız..La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim fazileti ve okunuşu! La havle'yi 100 defa okursanız..

Kafirun Suresi Faziletleri

Peygamber Efendimiz (s.a.s), İhlas suresi Kuranı Kerim’in 3’te 1’i iken Kafirûn Suresi 4’te 1’ine denk olduğunu naklederek surelerin kıymeti ve ehemmiyetini hakkında bilgi vermiş olur. Sahabeden kimselere ‘Uyumak üzere yatağına yattığında Kul yâ eyyühel kafirun suresini oku. Bu sureyi okursan şirk inancına sapmadan korusursun’ şeklinde buyurduğu rivayet edilir.

200 Defa Kafirun Suresi Okumanın Faziletleri

İmanın kuvvetlenmesi ve Allah'a daha yakın olabilmek için her gün düzenli olarak 200 defa Kafirun Suresi okunması tavsiye edilir. Her gün 200 Kafirun Suresi okuyan kişiye hayırlı kapıların açılacağı ve kişinin işlerinin rast gideceği rivayet edilir. 

Ameliyata girerken hangi dualar okunur? Ameliyata girene okunacak dualar...Ameliyata girerken hangi dualar okunur? Ameliyata girene okunacak dualar...

Kafirun Suresi Türkçe Okunuşu

Bismillâhirrahmânirrahîm.

 1. Gul yâ eyyuhe'l-kâfirûn.

 2. Lâ a'budu mâ ta'budûn.

 3. Ve lâ entum âbidûne mâ a'bud.

 4. Velâ ene âbidun mâ abettum.

 5. Velâ entum âbidûne mâ a'bud.

 6. Lekum dînukum veliye dîn

Kafirun Suresi Türkçe Meali

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla

 1. De ki: ‘Ey inkârcılar!

 2. Ben sizin tapmakta olduğunuz şeylere tapmam.

 3. Siz de benim taptığıma tapıyor değilsiniz.

 4. Ben sizin taptıklarınıza tapacak değilim.

 5. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz.

 6. Sizin dininiz size, benim dinim banadır.’

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ege'de Yunan vahşeti: Göçmenleri diri diri yaktılar
Türkiye ile İran arasında kritik anlaşma! İmzalar atıldı