Binali Yıldırım'ın başbakan olmasına Rusya'dan ilk açıklama

Türkiye'de Binali Yıldırım’ın başbakan olması ve kurulacak yeni hükümet ile ilgili Rusya’dan yapılan ilk açıklama, “İlişkilerimiz değişmez” şeklinde oldu.

Binali Yıldırım'ın başbakan olmasına Rusya'dan ilk açıklama
Binali Yıldırım'ın başbakan olmasına Rusya'dan ilk açıklama
GİRİŞ 23.05.2016 14:10 GÜNCELLEME 23.05.2016 14:12
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Rusya’dan ilk açıklama parlamentonun üst kanadı Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov’dan geldi. İzvestiya gazetesine Rusya ileTürkiye arasında yeni hükümetle kriz aşılarak yeni dönem başlayıp başlamayacağı sorusunu cevaplayan Cabarov açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye’de hükümetin değişmesiyle pratikte hiçbir değişiklik olmuyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, eskiden olduğu gibi ülkede başkanlık sistemini yerleştirmekte kararlı. Bu arada giden Ahmet Davutoğlu bu plana karşı çıkıyordu. Türkiye anayasası gereği Binali Yıldırım’ın yeni hükümeti kurması ve meclisten güven oyu alması için önünde bir haftalık süre var. Ramazan ayının 7 Haziran tarihinde başlayacak olmasını dikkate alacak olursak güvenoyu da bu tarihe kadar çıkacaktır. Yeni başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen bir kişi. Bu yüzden onun koyduğu kurallara göre hareket edeceği şimdiden belli. Rusya ile Türkiye arasında patlak veren krizde ise hepimiz Erdoğan’ın çok ileri giderek tüm köprüleri yaktığını biliyoruz. Vurulan uçağımız konusunda karizmadan taviz vermemek için özür bile dilemedi. Tam tersi geçen dönemde gerilimi daha da artırdığını söylemek mümkün. Dolayısıyla Türkiye’de başbakanın değişmesiyle ikili ilişkilerimizde bir değişim beklenemez."

YORUMLAR 1
  • Mustafa oguzhan 7 yıl önce Şikayet Et
    Türkiye de her görev değişikliği sonrası "acaba rusya ne düşünüyor, ne diyor? " haberlerine gıcık olmaya başladım. Hiç de merak etmiyorum, eli kanlı tek dişi kalmış canavar zihniyetlileri Allah'a havale ediyorum. Rica ediyorum şu ruşekilde hükümet yetkililer ne dedi haberlerini yapmayın...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kassam Tugaylarından İsrail ordusuna pusu darbesi
Köpek vahşetine HAYTAP Başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat yorumu: Pireyi deve yapıyorlar