Tek ret oyu veren Alman vekil konuştu

Ermeni iddialarını tanıyan karar tasarısının oylamasında tek ret oyunu veren CDU Milletvekili Bettina Kudla, konuştu.

Tek ret oyu veren Alman vekil konuştu
Tek ret oyu veren Alman vekil konuştu
GİRİŞ 02.06.2016 16:01 GÜNCELLEME 02.06.2016 16:11
Bu Habere 141 Yorum Yapılmış

Alman Federal Meclisi'nde, 1915 olaylarıyla ilgili  Ermeni iddialarını tanıyan karar tasarısının oylamasında tek ret oyunu veren  Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Milletvekili Bettina Kudla, Almanya  dışındaki ülkelerde tarihi değerlendirmelerde bulunmanın Alman meclisinin görevi  olmadığını belirtti. 

ALMANYA'NIN GÖREVİ DEĞİL

Mecliste yapılan oylamada neden ret oyu verdiği konusunda kişisel  internet sitesinden yazılı açıklama yapan Kudla, "Diğer ülkelerdeki olaylarla  ilgili tarihi değerlendirmelerde bulunmak, Alman Federal Meclisi'nin görevi  değildir. Tarihi olayların değerlendirilmesi söz konusu ülkelerin, bu durumda da  Türkiye Cumhuriyeti'nin sorumluluğundadır. Söz konusu karar tasarısı, anılan  soykırım değerlendirmelerine, örneğin tarihçileri kaynak göstermemektedir."  ifadelerini kullandı.

İLİŞKİLER ZEDELENECEK

Mecliste kabul edilen kararın ne gibi siyasi ve maddi sonuçlar  doğuracağının da bilinmediğini ifade eden Kudla, "Türkiye Cumhuriyeti ile olan  ilişkiler bu kararla zedelenecektir. AB ile Türkiye arasındaki sığınmacılarla  ilgili anlaşmanın uygulanması da zora girecektir. Bu, ilticacılarla sığınmacılar  konusundaAvrupa'da ortak çözümlerin zor bulunması sebebiyle de üzücü bir durum.  Türkiye Cumhuriyeti ile sığınmacılar konusunda varılan anlaşmanın bozulması  durumunda büyük insani sorunların yanı sıra Almanya için daha da fazla masraf  ortaya çıkacaktır." görüşüne yer verdi.

YORUMLAR 141
 • ali koç 6 yıl önce Şikayet Et
  böyle olmasını istediler ve olacak
  Cevapla
 • Hakan 6 yıl önce Şikayet Et
  Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Milletvekili Bettina Kudla, Almanyaya Başbakan Olcak Kişi Almanya Halkı Düşünmeli
  Cevapla
 • Erol 6 yıl önce Şikayet Et
  Alman meclisinde evet oyu kullanan Türk kökenli bir tek milletvekili bu kadin kadar akilli ve cesaretli olamamistir. Hic biri bes para etmez bu hainlerin.
  Cevapla
 • Ugh 6 yıl önce Şikayet Et
  Şowmen'e benziyorsun.
  Cevapla
 • velhasıl 6 yıl önce Şikayet Et
  Tüm sığınmacılara kapılar sonuna kadar açılmalıdır artık... Yeter beeeeeeee...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP yönetimindeki İstanbul'da şaşırtmayan görüntü! Tramvaya binenler bakın nerede indi
Meteoroloji'den yeni uyarı: Doğu Anadolu'da kar yağışı bekleniyor