ABD sözcüsü Kirby'den Türk medyasına tepki

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kirby, 'Türk medyasının çoğu üyesi, darbe girişiminin arkasında ABD'nin olduğuna yönelik düşünceyi durdurmak için hiçbir şey yapmadı' diye konuştu.

GİRİŞ 22.11.2016 01:54 GÜNCELLEME 22.11.2016 09:40
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, "Türk medyasının çoğu üyesi, darbe girişiminin arkasında ABD'nin olduğuna yönelik düşünceyi durdurmak için hiçbir şey yapmadı" diye konuştu.

Kirby, günlük basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD'nin CBS kanalında yayınlanan '60 Dakika' programındaki konuşmasına ilişkin soruları yanıtladı.

Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesinin ABD Adalet Bakanlığı ile ilgili bir konu olduğunu belirten Kirby, buna ilişkin yorum yapmak istemediğini belirtti.

TÜRK MEDYASI HİÇBİR ŞEY YAPMADI

Erdoğan'ın CBS kanalına verdiği mülakatı seyrettiğini söyleyen Kirby, "Türkiye halkı neden ABD'nin darbe girişiminin arkasında olduğuna yönelik bir hisse kapıldı?" sorusu üzerine şöyle konuştu: "Türk medyasının çoğu üyesi, bu düşünceyi durdurmak için hiçbir şey yapmadı. Türk halkının aklından geçenleri ve bu düşünceye nasıl kapıldıklarını bilmiyorum. Bu komik bir durum, ABD'nin bununla bir ilişkisi yoktu."

ERDOĞAN ABD'Yİ ELEŞTİRMİŞTİ

Fethullah Gülen'in herhangi bir soruşturmaya tabi olmadan ABD'de yaşamını sürdürmesi nedeniyle eleştirilerde bulunan Erdoğan, "(Darbe girişimi için) ABD'yi suçlamayacağım ama halkım bu şekilde düşünecek. Neden hala bu adamı ülkenizde tutuyorsunuz? Onu orada tuttuğunuz sürece, hiç kusura bakmayın ama Türk milletinin ve halkının bakışı bu şekilde" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR 71
 • Trabzondan 6 yıl önce Şikayet Et
  Demek ki bazıları bir şeyler yapmış.
  Cevapla
 • ttttttt 6 yıl önce Şikayet Et
  Bir insan karaktersizlikte bu kadar zirve yapamaz. Pesss
  Cevapla
 • Bekir 6 yıl önce Şikayet Et
  Neyi durduruyorlar lan Kirli Kibry? Biz burda neciyiz? Yermiyiz medyayı falan ha. İkileeeeee.
  Cevapla
 • nihat 6 yıl önce Şikayet Et
  yalancının önde gideni . cehenneme kadar yolunuz var.
  Cevapla
 • Orhan 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu Millet Devletine ve Cumhurbaşkanına sahip çıkıyor. Artık oyunlarınız türlü türlü filmlerinizi bu millet yemiyor. Ağzına ve yüreğine sağlık Cumhurbaşkanım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ölen çocukların sayısı artıyor: Strep A bir ülkede daha görüldü!
FIFA, Sırbistan'ın 'Kosova skandalına' cezayı kesti!