Topçu'dan uyarı: Halep'teki asıl tuzağa dikkat!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Halep’te yaşanan insani dramı ve Ortadoğu gündemini değerlendirdi.

Topçu'dan uyarı: Halep'teki asıl tuzağa dikkat!
Topçu'dan uyarı: Halep'teki asıl tuzağa dikkat!
GİRİŞ 16.12.2016 18:41 GÜNCELLEME 16.12.2016 18:47
Bu Habere 68 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu Halep’te yaşananları değerlendirdi. Terör örgütü DAEŞ’in İngiltere tarafından yönetildiğini belirten Topçu şu açıklamalarda bulundu.

“Benim kişisel tespitim; DAEŞ’in İngiliz casus Lawrance'in gayrimeşru çocuğu olduğudur ve bu örgüt emperyalist küresel güçler hesabına çalışır. DAEŞ’in varlığının ve ürettiği etkinin temel nedeni; mezhep savaşı çıkartmaktır. Bunu Irak'ta başarmıştır. Suriye'de başarmıştır. Yemen'de başarmıştır. Şimdi Türkiye ile İran mezhep savaşına tutuşsun istenmektedir.” 

‘HALEP’TE YAŞANANLAR TUZAK’

“DAEŞ bir tuzaktır. Halep'te olanlar bir tuzaktır. Özellikle Türkiye'de mezhebi kırılma ve çatışma körüklenmektedir. Halep üzerinden ortaya çıkan insanlık dramı bilinçli ya da bilinçsiz mezhebi düşmanlık ve kışkırtma üretmektedir. Sağduyulu ve soğukkanlı bir hassasiyet gösterilmelidir. Profesyonellik akılla yapılır, travmatik duygularla değil.”

“İRAN - TÜRKİYE ÇATIŞMASI KIYAMET OLUR”

Küresel güçlerin Ortadoğu’yu yeniden dizayn etmek istediğinin altını çizen Topçu, “İran ile Türkiye arasındaki bir çatışma bütün coğrafyanın en büyük kıyameti olur. Kazananı olmaz. Aynı şeylere BAB’da ve daha pek çok yerde karşılaşacağız. Mücadeleyi devletimiz ve güvenlik kuvvetleri yapar, biz onlara destek veririz. Sakin olacağız ve her şeye rağmen yüksek moralimizi muhafaza edeceğiz. Morali bozuk olanlar terörün tuzağına düşmüş olanlardır. Endişeye, ümitsizliğe gerek yoktur. Ankara bir oldukça, iri olacak, diri olacak. Ankara diri oldukça mazlumların kıyamete kadar sahibi olacak ve bu çemberi Çanakkale’de, Sakarya’da dedelerimizin yardığı gibi yarıp çıkacaktır” diye konuştu.

YORUMLAR 68
 • Mehmet Kaymak 7 yıl önce Şikayet Et
  İsabetli tesbitler,içimizde mezhep kışkırtması yapan gafilleri uyarmalı. Bu coğrafyada taşıyan her kes birbirine saygı göstermeli,düşmanın tuzağına düşülmemelidir. Birliğimizi herşeye rağmen korumalıyız.
  Cevapla
 • Tuncay 7 yıl önce Şikayet Et
  çok iyi örgütlenip dum dünyada isami anlatıp yaymaliyiz böyle bir savaş olunca burada savaşacak iranin 100 bin Şii teroristi varsa bizim 200 300 bin mucaitimiz köşede olmaliki söz sahibi olalım yoksa öküzün trene baktığı gibi bakarız ALLAH dünyayı ve kainati kıyamete kadar ALLAH kuranı ve Peygamberimizin sunetlerinle yönetetecek HAYIRLI devlet adamlari komutanlar alimler ümmet ve evlatlar versin AMİNN diye dua edelim ve ce remizdeki herkese yayalım birimizin duası kabul olursa suni sii hanefe hata Hristiyan Yahudi tüm insanlık hayvanat bitlik kainat kurtulur herkes huzurla dolar insallah
  Cevapla
 • Osman GAZİ 7 yıl önce Şikayet Et
  çok doğru tespit ve çok doğru bir konuşma , kesinlikle katılıyorum.
  Cevapla
 • Mustafa 7 yıl önce Şikayet Et
  Yalçın bey boşa konuşmuş. İran aslında böyle değil oyuna geliyor demeye getirmiş.. Yahu artık şunu açık söyleyin Kendi ülkesinde bile azınlık olan bu fars Şia atıkları sapkın bir zihniyet. Lavrance, İran yanında hacı kalır hacı
  Cevapla
 • Enes 7 yıl önce Şikayet Et
  Asıl mezhep savaşını İran başlatıyor. Adamlar açık açık sunni katliamı yapıyorlar. Halepte olanlar ortada. İran tehlikesi büyüyor. Allah bunlara fırsat vermesin.
  Cevapla
 • hakikat 7 yıl önce Şikayet Et
  Allah kim haksiz yere katliam yapiyorsa onlarin belasini versin, özellikle bir sia kesinlikle sünni kardesini katletmez eyer bir sia böyle bir katliam yapiyorsa Allah belasini versin ben bir sia olarak bu duayi yapiyorum aziz kardesler bu haberler uyduruk Iranla Türkiyenin arasini bozup kardes savasi cikarmak isteyenlerin seneryosu Allahim bu oyunlara firsat vermeyerek biz müslümanlarin samimiyetini artirsin messep oyununa gelip zalimlere hizmet edenlerden etmesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Darbe girişiminin telsiz kayıtları: Ölüm emri yağdırdılar! Kan donduran konuşmalar
Her şubeye ayrı fiyat! Fark 5 katına kadar çıkıyor