Merkel: Türkiye de o masada olmalı

G7 Zirvesi için İtalya'da bulunan Almanya Başbakanı Merkel, Libya görüşmelerinde Türkiye'nin de masaya oturması gerektiğini söyledi.

Merkel: Türkiye de o masada olmalı
Merkel: Türkiye de o masada olmalı
GİRİŞ 27.05.2017 00:00 GÜNCELLEME 27.05.2017 00:03
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Almanya Başbakanı Angela Merkel, İtalya'nın Taormina kentinde yapılan G-7 Zirvesi çerçevesinde düzenlediği basın toplantısında, Libya ve Suriye'deki krizleri değerlendirdiklerini ve bu krizlerin giderilebilmesi için nelerin gerekli olduğu konusunda çok sayıda ortak görüşü paylaştıklarını ifade etti.

"TÜRKİYE DE MASAYA OTURMALI"

"Bir birlik hükümetinin oluşturulması için Libya'daki siyasi süreci teşvik etmemiz konusunda görüş birliği sağladık." diyen Merkel, "Bunun için Libya'daki güçleri destekleyenler de masaya oturmalı. Bu ülkeler Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Katar ve Türkiye." ifadesini kullandı.

Suriye'deki barış sürecinin de ilerlemesi gerektiğini dile getiren Merkel, "Burada Mistura'yı ve BM sürecini desteklemek istiyoruz. Elbette Rusya ve İran da buna dahil edilmeli. Bu konuda büyük ölçüde görüş birliği içindeydik." şeklinde konuştu.

SİSİ İLE GÖRÜŞTÜKTEN SONRA DA AYNI ÇAĞRIYI YAPMIŞTI

Merkel aynı çağrıyı geçtiğimiz Mart ayında Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Sisi ile gerçekleştirdiği görüşmede de yapmıştı.

YORUMLAR 29
 • Ceng 6 yıl önce Şikayet Et
  Sen geç onları, asıl olan NSU-davasından ne haber var, Rostock'dan ne haber var, Küfürcü böhmermann'ın davasından ne haber var bize onları anlat.
  Cevapla
 • Cem 6 yıl önce Şikayet Et
  Ya bi git işine...
  Cevapla
 • Harun 6 yıl önce Şikayet Et
  G7 Senin Olsun....G7'mis
  Cevapla
 • Merhaba 6 yıl önce Şikayet Et
  Merkel . Başına taş mı düştü? Libya dan önce vize sorununu çöz görelim.
  Cevapla
 • hakan 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu toplantıda ya bütün yükü bize yıkacaklar ya da gıdalara ve içeceklere hatta bir yerde tek olma ihtimali varsa ki bu lavabo bile olsa bu haşhaşiler Özal'a yaptıkları türden bir zehirleme girişimine kalkışabilir. aman dikkat her iki durumda sakıncalıdır onlar kararlarını alsın bize göndersin biz o kararlara şekil verir uygulamaları için onlara göndeririz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
A Milli Takım'ın EURO 2024'teki rakipleri belli oldu
Filipinler'de şiddetli deprem! Tsunami uyarısı yapıldı