Erdoğan'ın çağrısından sonra Almanya'da ilk istifa

Almanya'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine Yahya Yıldırım, CDU'nun Türkiye karşıtı politikaları nedeniyle parti üyeliğinden istifa etti.

Erdoğan'ın çağrısından sonra Almanya'da ilk istifa
Erdoğan'ın çağrısından sonra Almanya'da ilk istifa
GİRİŞ 19.08.2017 11:46 GÜNCELLEME 19.08.2017 11:49
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Almanya'daki vatandaşlara yönelik "Sakın bu yanlışa düşüp de bunları desteklemeyin. Bunlar Türkiye düşmanlarıdır" çağrısı Almanya’da ses getirdi. Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletine bağlı Hamm şehrinde Uyum Meclisi Üyesi ve aynı zamanda CDU Hamm eski yöneticisi ve üyesi olan Yahya Yıldırım, partisi CDU'nun Türkiye karşıtı politikaları nedeniyle parti üyeliğinden istifa etti. 

''TÜRKİYE KARŞITLIĞINA TAVİZ VERMEYİN''

Yıldırım, Almanya ve Türkiye arasında yaşanan gerilimin uyum politikalarını olumsuz yönde etkilediğini ve hiçbir şekilde Türkiye'ye karşı, üyesi olduğu CDU'nun incitici politikasını kabul etmediğini ifade ederek, CDU'nun yabancılar üzerindeki politikasını derhal gözden geçirmesi gerektiğini vurguladı.

Yıldırım yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyarak yıllardır üyesi olduğum CDU Partisi'nin üyeliğinden istifa ettim. Bundan sonra Türkiye ve Türk karşıtı siyaset üreten ve halkların arasında düşmanlık tohumları eken partilere oy yok. Türkiye karşıtlığına taviz vermeyin. Bu malum partilere üye olan dostlarımıza tavsiyem, benim yaptığımı yapın. Üyelikten çıkın ve oy vermeyerek boykot edin. Ama mutlaka seçmen olanlar oy kullansın ve oy kullanmadan önce mutlaka adayları ve partilerin programlarını iyice araştırsınlar. Bizim tepkimiz kesinlikle Federal Almanya Cumhuriyeti'ne ve değerli Alman milletine değil. Her daim Türk-Alman dostluğunu savunalım ve tatbik edelim. Bizim tepkimiz Türkiye ve Türk karşıtlığı ile ucuz siyaset üreten partilere."

Yıldırım, 24 Eylül tarihinde yapılacak olan Federal Meclis seçimlerinde Türk kökenli partilerin ve bağımsız adayların desteklenmesini gerektiğini söyledi.

YORUMLAR 65
 • birlik20 5 yıl önce Şikayet Et
  hep destek tam destek sonuna kadar destek.biz bir olursak kimse karsı gelemez.
  Cevapla
 • halka 5 yıl önce Şikayet Et
  türklerin hayatını zorlaştırmaktan başka bir işe yaramaz
  Cevapla
 • cahit57 5 yıl önce Şikayet Et
  Darisi diger gurbetçiler...
  Cevapla
 • Mahir 5 yıl önce Şikayet Et
  sonuna kadar destek durmak yok Reis
  Cevapla
 • Hakli 5 yıl önce Şikayet Et
  Adam haklı arkadaşlar oy vermiyorum ama yiğidi öldür hakkını ver şimdi konu türkiye ve türk vatandasi ise sonuna kadar destek tam destek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
10 çocuktan birini otizm riski bekliyor - 3 Aralık günün gazete manşetleri
Çin'den ABD'ye Suriye tepkisi: Dünya seyirci kalmamalı