Neçirvan Barzani'den Türkiye açıklaması!

IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin törenine katılmak için geldiği Ankara'da kendisiyle görüşme fırsatı bulduğunu ve ziyaretinin ikili ilişkiler için yeni bir başlangıç olduğunu belirtti.

Neçirvan Barzani'den Türkiye açıklaması!
Neçirvan Barzani'den Türkiye açıklaması!
GİRİŞ 10.07.2018 17:22 GÜNCELLEME 10.07.2018 17:38
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Ankara'daki resmi ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme fırsatı bulduğunu belirterek, ziyaretinin Ankara-Erbil ilişkileri açısından yeni bir başlangıç olduğunu söyledi.

Barzani, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile Lahey kentinde bir araya geldikten sonra, gazetecilere dünkü Ankara ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan'ın yemin törenine katılmak için dün Ankara'da bulunduğunu hatırlatan Barzani, "Türkiye ziyaretimde Erdoğan ile görüşme fırsatım oldu. Geçen yıl meydana gelen olaylardan (gayri meşru referandum çıkışı) sonra, Türkiye'ye ilk resmi ziyaretimi gerçekleştirdim" dedi. 

 

 

"YENİ BİR BAŞLANGIÇ"

Ziyaretinin anlamının önemine değinen Barzani, "Ziyaretimiz, Türkiye ve Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkiler açısından yeni bir başlangıç niteliğindedir" değerlendirmesinde bulundu.  

Hollanda Başbakanı Rutte ile de çok olumlu bir toplantı gerçekleştirdiklerini dile getiren Barzani, başta ekonomi olmak üzere her konuda ilişkilerin gelişmesine vurgu yaptıklarını kaydetti. 

Barzani, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin törenine katılmak için Ankara'ya gelmişti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
ruute
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • oben 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz ,siz diye ayırt etmeyiz etmemişizdir biz insanı Allah için severiz yaratılışından ötürü sen kendini kürt sanan adam sen geliyorsun huzur içinde anadolunun bir köşesinde yaşıyorsun korkusuzca ama ben türk olan insan bir doğuda korkarak yaşıyorum endişe ile yaşıyorum yada oralarda yaşamak istemiyorum bölgeleri kirleten ve güvenli güvensiz yapan zihniyet kim söylermisin Türkiyeyi sevmeyen sevdiği yere gider yaşar
  Cevapla
 • halim 2 yıl önce Şikayet Et
  adam olun elin gavurunun ipiyle kuyuya inilmez bunu iyice aklınıza sokun
  Cevapla
 • ..... 2 yıl önce Şikayet Et
  Sakın haaa elini verirseniz kolunuzu kaptirirsiniz.
  Cevapla
 • Hazmedemiyormu? 2 yıl önce Şikayet Et
  "Başkan sayın Erdoğan: diyeceksin, yoksa yine ne çeviriyorsun?
  Cevapla
 • Veli 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz sizin Amca'nızız,,, bizden korkmayın....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
"Sokağı kaşıyorlar!" 18 Haziran Cuma 2021 gazete manşetleri
'Kur’an yasakçısına nefret dili yok, dindara cehennem kütüklüğü!'