Korkutan iddia: Beyaz Dul Türkiye'yi de...

İngiltere'nin çok satan gazeteleri bugün korkunç bir iddiayı gündeme getirdi. 2005 yılında Londra'da intihar saldırısı yapan teröristin hala aranan eşi Samantha Lewthwaite'in intihar bombacıları yetiştirerek aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok ülkeye saldırı hazırlığında olduğu iddia edildi.

Korkutan iddia: Beyaz Dul Türkiye'yi de...
Korkutan iddia: Beyaz Dul Türkiye'yi de...
GİRİŞ 16.07.2018 19:26 GÜNCELLEME 05.07.2019 11:21
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

2005 yılında İngiltere’nin başkenti Londra korkunç bir saldırıya tanıklık etmişti. Germaine Lindsay isimli terörist intihar bombacısı olarak saldırı düzenlemiş ve 26 kişiyi öldürmüştü. O dönem yerel güvenliğin elinden kaçan Lindsay’in eşi Samantha Lewthwaite ise hala bulunabilmiş değil.

Jamaika doğumlu Lindsay ile evlenmek için hayatını değiştiren ve 4 çocuk annesi olan 34 yaşında  Lewthwaite’e o dönemde "beyaz dul" lakabı takılmıştı. Henüz bulunamayan terörist hakkında ise önceki gün korkunç bir iddia geldi. İlk olarak İngiltere’nin çok satan gazetelerinden Daily Star Sunday’in gündeme getirdiği iddia İngiliz basınında geniş yankı uyandırdı. 34 yaşındaki beyaz dul lakaplı teröristin bir grup teröristi topladığı ve bu kişilerin kadınlardan oluştuğu iddia edildi.

Gazete, şifrelenmiş yazışmalar, telefon kayıtları ve yabancı istihbarat birimlerinin raporlarına dayandırdığı haberde 30 teröristin İngiltere, Yunanistan, Türkiye, Kıbrıs, İspanya Sahilleri ve Kanarya Adaları’nı hedef aldığı gündeme getirildi. Daily Star Sunday, azılı teröristin diğer kadınlara intihar bombası için yelek yapımı ve saldırıyı düzenleme yerleri hakkında eğitim verdiğini yazdı. İngiliz basını Lewthwaite’in Afrika ve Ortadğu’daki birçok intihar saldırısının arkasında olduğunu yazdı.

Gazeteye konuşan kaynaklar Beyaz Dul lakaplı teröristin, sürekli korumayla gezdiğini ve sadece az sayıda kadına güvendiğini anlatırken, "Kadınları tercih etmesinin sebebi olası bir saldırı öncesinde daha az dikkat çekmeleri" yorumunu yaptı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 40
 • Siyatset bilimci 4 ay önce Şikayet Et
  Batı bu haberi ara ara ısıtıp insanları geriyor. Kaç yıldır bu haber dönüp duruyor. Oysa bu kadının yaşayıp yaşamadığı bile bilinmiyor.
  Cevapla
 • Fehmi 4 ay önce Şikayet Et
  İngiliz istihbaratının yeni oyunu. Hedef ülkelere bakarsanız bunun Ankdeniz'de yeni bir savaşın fitilinin yakılması için yapılan ön operasyon
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  eşi ingiliz kendisi Jamaika asıllı ve türbanlı poz vermiş. İlginç
  Cevapla
 • hıghlander 4 ay önce Şikayet Et
  Dediğin doğru ise,İngiliz kocası tarafından devşirilmiş ajan-terörist...Interpol,kocasını tutuklayıp sorgularsa bu kadının planları yavaşlar...bir dizi başka versiyon senaryoda var.
  Cevapla
 • rıdvan 4 yıl önce Şikayet Et
  rabbim fırsat vemesin
  Cevapla
 • Timur 4 yıl önce Şikayet Et
  Merak etmeyin gelsin biz onu evlendiririz. :D
  Cevapla
 • tatar 4 yıl önce Şikayet Et
  aynı mantıktayız, gerçi çok kişi aynı düşünüyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
6'lı masanın ülkeden haberi yok! Hükümetin icraatlarını yeniden vaat ettiler
Başkan Erdoğan müjdeyi verdi! Yeni kampanya öncesi kritik uyarı