Çarpıcı sözler: Erdoğan bunlara boyun eğmez

Son zamanlarda Türkiye ve ABD arasındaki gerilim Rus medyasında da yer buluyor. Kommersant gazetesi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Washington'a verdiği tepkilerin analiz edildiği bir makaleye yer verdi. Haberde ABD'nin tehditlerine Erdoğan'ın boyun eğmeyeceği vurgusu yapıldı.

Çarpıcı sözler: Erdoğan bunlara boyun eğmez
Çarpıcı sözler: Erdoğan bunlara boyun eğmez
GİRİŞ 31.07.2018 15:00 GÜNCELLEME 31.07.2018 15:00
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kommersant gazetesi, ABD'nin Türkiye'ye yaptırım uygulama tehdidinde bulunması, ABD Kongresi'nin Ankara'nın S-400 anlaşmasından vazgeçmemesi nedeniyle F-35 teslimatının askıya alınması yönündeki kararı, Başkan Erdoğan'ın ABD'yi dava etme söylemi, Türkiye'nin ABD'li papaz Andrew Brunson'ı serbest bırakmaması, Erdoğan'ın ABD'yi Türkiye gibi güçlü ve samimi bir partneri kaybetmekle tehdit etmesi gibi son dönemde yaşanan gelişmelerle ilgili bir analiz yayınladı.

"TÜRKİYE, ABD'YE ALTERNATİF GÜÇ MERKEZLERİ ARIYOR"

Sergey Strokan imzasıyla yayınlanan makalede, Washington ve Ankara arasındaki ilişkilerde yaşanan gerilim nedeniyle Türkiye'nin alternatif güç merkezlerine yöneldiği ve ABD'nin önde gelen Batılı partnerleriyle diyaloğu canlandırmaya çalıştığı belirtildi.

Bild gazetesinin Erdoğan'ın eylül sonunda Almanya'ya resmi ziyaret gerçekleştirebileceğini duyurduğunu anımsatan Strokan, Rusya, Almanya ve Fransa liderlerinin bu ziyaretten kısa süre önce Suriye'de çözümü görüşmek üzere Türkiye'de bir araya geleceğine dikkat çekti.

"ERDOĞAN'IN BRICS ÇIKIŞI DİKKAT ÇEKİCİ"

Strokan, bu kapsamda Erdoğan'ın Güney Afrika'daki BRICS zirvesinde Türkiye ve BRICS ülkeleri arasındaki işbirliğini artırma çağrısının da dikkat çektiğini kaydetti.

"İRAN KONUSUNDA TAVİZ VERİLMEYECEK"

Strokan, Erdoğan'ın İran'a yaptırımlar konusundaki çıkışına da önemli yer ayırarak Ankara'nın İran gazını almaya devam etmekte kararlı olduğunu vurguladı.

Rus gazeteci, haberinde Erdoğan'ın şu sözlerini aktardı: "Türkiye'nin İran'dan gaz aldığını (Eski ABD Başkanı Barack) Obama'ya söylemiştim, (ABD Başkanı Donald) Trump'a da söyledim. Eğer İran'dan gaz alımını durdurursak, Türkiye'ye kim gaz sevk edecek?"

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Hacivat 2 yıl önce Şikayet Et
    Abd ye yillarca taviz verildi türkiye nin eline ne gecti darbeler yaptirimlar terörler taki ülkeyi bölmeye kadar ileri gitti bu saaten sonra abd düsman ülkedir hic bir taviz verilmemeli önce askeri iliskiler kesilmeli incirlik kürecik kapatilmali türkiyenin kaybedecik saniyesi bile kalmadi durum kötü seferberlik tek care
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kimse haber alamıyor! Belarus'ta olaylar devam ediyor, muhalefet lideri kayıp
İsrail ve Mısır'ın Türkiye ile anlaşma masasına oturması mümkün mü?