Yunanistan, Türkiye'ye kulak tıkıyor!

Yunanistan, Türkiye'nin, terör gerekçesiyle son 10 yılda iadesini istediği kişilere yönelik taleplerine kulak tıkadı. Aralarında FETÖ ve DHKP-C üyelerinin de bulunduğu 39 kişiye yönelik iade talebi bu ülke tarafından reddedildi.

Yunanistan, Türkiye'ye kulak tıkıyor!
Yunanistan, Türkiye'ye kulak tıkıyor!
GİRİŞ 10.08.2018 12:21 GÜNCELLEME 10.08.2018 12:40
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Adalet Bakanlığı, 2008-2018 döneminde Yunanistan'da olduğu belirlenen DHKP-C ile PKK mensuplarının iadelerini istedi. Bakanlık, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin iadelerine yönelik bu ülkeye dosya gönderdi.

Bu kapsamda, son 10 yılda FETÖ'den 20, PKK'dan 4, DHKP-C'den 33, aşırı sol terör örgütlerinden 9 olmak üzere 66 örgüt mensubunun iadesi talep edildi.

 

 

Talepleri inceleyen Yunanistan yargısı, bugüne kadar hiçbir terör örgütü üyesinin Türkiye'ye iadesini kabul etmedi.

39 iade talebine ret cevabı

Yunanistan, terör gerekçesiyle istenilen kişilerden 39'u ile ilgili iade talebini reddetti. Reddedilenler arasında FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından bu ülkeye kaçan darbeci askerler de bulunuyor.

FETÖ üyelerine yönelik gönderilen yeni delilleri de dikkate almayan Yunanistan, DHKP-C ve PKK mensuplarına yönelik talepleri karşılamayı da tercih etmedi.

Teröristlerle ilgili iade taleplerine kulak tıkayan Yunanistan yargısı, 24 teröriste ilişkin talepleri değerlendirmeyi sürdürüyor. 3 kişiyle ilgili talep ise ölüm ve vazgeçme gibi nedenlerden dolayı düştü.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Yeşilbere 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz niye Yunanistan, abd, Almanya, Belçika, Danimarka gibi ülkelerden hainlerin iadesini istiyoruz. İstemeyelim kardeşim, adamlarsa kendileri verdin, yok vermiyoruz diyorlar, ısrar etmenin alemi yok. Her kim bu ülkelerde suç işleyen hele hele terörist faaliyet yürüten varsa gelsin bize. Biz de onlara destek verelim
  Cevapla
 • Maho 2 yıl önce Şikayet Et
  Ama yuninistan bizim komşimiz.
  Cevapla
 • Çicek 2 yıl önce Şikayet Et
  Belasını buldular allah onları ne hale getirdi cayır cayır yandılar yakında 3kurusa muhtaç olurlarsa sebebi allaha karşı çıkmalarıdır bence yiyorlar içiyorlar sonra kuduruyolar saldıracak yer arıyolar rahatlık batıyor belasını arıyolar allah için ne yapmışlar namaz kılmazlar oruç tutmazlar zekat vermezler adil ve dürüst olmazlar anca sağa sola saldırsınlar allah akıl fikir versin. Doğru yola gelsinler inşallah
  Cevapla
 • aynen 2 yıl önce Şikayet Et
  kendi ac karnini doyuramayan yunan gavuru bizim terorusleri doyuruyor ne kadar varsa gonderin gitsinler oraya
  Cevapla
 • Kkkkk 2 yıl önce Şikayet Et
  Peki Türkiye onlara iade ediyor mu? Etmesinnnnnnn
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kahkaha atarken şoku yaşadılar! Beyrut'taki patlamanın yeni görüntüleri ortaya çıktı
Dışişleri Bakanlığı, Oruç Reis'in faaliyet sahasını gösteren haritayı paylaştı