Bağdadi’den IŞİD’e: Çekilin!

IŞİD lideri Bağdadi’nin örgütün Irak’ın Enbar ilindeki üst düzey yöneticilerine Suriye’ye çekilmeleri için emir verdiği iddia edildi.

Bağdadi’den IŞİD’e: Çekilin!
Bağdadi’den IŞİD’e: Çekilin!
GİRİŞ 22.09.2015 14:46 GÜNCELLEME 22.09.2015 14:46

Rudaw'ın haberine göre; Irak Ordusu'nun ABD'nin desteğiyle Enbar'a yönelik geniş çaplı bir operasyon başlatmasının gündemde olduğu, bunun üzerine IŞİD'in üst düzey isimlerine örgütün ‘halife'si Bağdadi tarafından çekilme emri geldiği ifade edildi.

Enbar polis yetkilisi Setar Dılemi basına yaptığı açıklamada, “Elimize ulaşan istihbarata göre Bağdadi, IŞİD'in önemli isimlerinin Ramadi'den çekilmesi için emir verdi” dedi.

Kararın, üst düzey örgüt yöneticilerine yönelik başarılı hava operasyonlarından sonra geldiğine dikkat çeken Dılemi, IŞİD'in ABD'nin desteğiyle yapılacak olası bir geniş çaplı operasyondan dolayı bu kararı aldığını belirtti.

IŞİD'lilere Suriye'ye çekilmeleri emrinin verildiğini söyleyen Dılemi, “Söz konusu IŞİD'lilerin çoğu Rus, Alman ve Amerikalı” dedi.

IŞİD, 27 Mayıs 2015'te Enbar'ın idari başkenti Ramadi'yi ele geçirmişti. 13 Temmuz'da ise Irak Savunma Bakanlığı, 10 bin askerle Ramadi'yi kurtarma operasyonunu başlatmıştı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hasan Öztürk yazdı: Sizce hangisi vatandaşın dikkatini çekti?
Kripto para borsalarında peş peşe çöküş haberleri... BlockFi da iflas başvurusunda bulundu