AB'den flaş vize açıklaması

AB Komisyonu Başkanı Juncker, Türk vatandaşlarına vize serbestisinin gecikebileceğini dile getirdi.

AB'den flaş vize açıklaması
AB'den flaş vize açıklaması
GİRİŞ 14.09.2016 18:23 GÜNCELLEME 14.09.2016 18:24
Bu Habere 151 Yorum Yapılmış

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker Türkiye ile yürütülen vize muafiyetine ilişkin müzakarelerin daha uzun sürebileceğini dile getirdi.

Juncker, bugün Strasbourg'da yaptığı açıklamada sonunda bir çözüm bulunabileceğine inandığını belirterek “Ancak öngörülen süre zarfında vize serbestliğinin sağlanması mümkün olmayabilir” dedi.

Juncker, Ankara terörle mücadele yasasında talep edilen değişikleri yapmadığı sürece,Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanmasının mümkün olmadığını vurguladı.

VİZE PAZARLIKLARI

Türkiye ile AB arasında Mart ayında yapılan mülteci anlaşmasında, Ankara 72 kriteri yerine getirdiği takdirde, Türk vatandaşlarına Avrupa'da vize muafiyeti öngörülüyordu. Ancak bu kriterlerden 5'ini Ankara hala yerine getirmedi.

Bunlar arasında terörle mücadele yasasında değişiklik de bulunuyor. Türkiye, ekim ayına kadar vize serbestisi konusunda bir çözüm bulunmasını talep etmişti.

KAYNAK: DEUTSCHE WELLE
YORUMLAR 151
 • hayati 5 yıl önce Şikayet Et
  sen bilmiyorsun heralde; bunlarin ipi hic olmadiki bunlar.!!!! ipsiz.
  Cevapla
 • adil 5 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar hangi isimle anılırsa alınsınlar HAÇ lı ruhu taşıyorlar. Bu haçlı ateşi yer yüzünde tek müslüman kalmayıncaya kadar devam ederler. Çünkü sürekli islam düşmanlığı pompalanıyor.
  Cevapla
 • ibo 5 yıl önce Şikayet Et
  sayın devlet büyükleri avrupa vize serbesti verse ne yararı var türkiyeye vermese ne yararı var çokta önemli degil avrupaya gitmek isteyen zaten gider gelir siz ülkemizi daha güçlü olması için çabalarınızı gösterin yeter.
  Cevapla
 • Kürtoğlu 5 yıl önce Şikayet Et
  Valla bu anlasmadan vazgecersek daha hayirli olacak gibime geliyor. Degilsede ALLAH hayr etsin inşallah. Avrupadan uzaklasirsak emin olun onlar bize yaklasmak icin caba gösterecektir
  Cevapla
 • hakan 5 yıl önce Şikayet Et
  kesinlikle haklisin
  Cevapla
 • Abdullah 5 yıl önce Şikayet Et
  Vize vermezlerse vermesinler. Bizim AB'nin vizesine ihtiyacımız yok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Doğu Akdeniz' mesajı: Türkiye ile birlikte enerji arayabiliriz
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Gerekli önlemler alınmaktadır