Gölge CIA'den dünyayı Türkiye'ye düşman etme oyunu

Stratfor’un kurucusu George Friedman’ın “Rusya ve Çin çökecek, Türkiye dünyanın ikinci süper gücü olacak” diyerek tüm dünyayı Türkiye’ye karşı kışkırtmaya çalıştığı iddia edildi.

Gölge CIA'den dünyayı Türkiye'ye düşman etme oyunu
Gölge CIA'den dünyayı Türkiye'ye düşman etme oyunu
GİRİŞ 21.11.2016 12:57 GÜNCELLEME 21.11.2016 18:44
Bu Habere 89 Yorum Yapılmış

Yenisöz gazetesi “Yakın zamanda Üçüncü Dünya Savaşı çıkacak, Rusya ve Çin gerileyip çökecek, Türkiye ise dünyanın ikinci süper gücü olacak” diye yazan gölge CIA olarak tanınan Stratfor’un kurucusu Yahudi siyaset bilimci George Friedman’ın açıklamaları üzerine bir analiz kaleme aldı.

İşte Yenisöz gazetesinde yer alan o haber:

Gölge CIA olarak tanınan Stratfor’un kurucusu Yahudi siyaset bilimci George Friedman şaşırtıcı açıklamalarını sürdürüyor. 2009 Ocak ayında çıkan ‘Gelecek 100 Yıl, 21. Yüzyıl için Öngörüler’ kitabında “Yakın zamanda Üçüncü Dünya Savaşı çıkacak, Rusya ve Çin gerileyip çökecek, Türkiye ise dünyanın ikinci süper gücü olacak” diye yazan Friedman, şimdi de Türkiye’nin Ortadoğu, Balkanlar, Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika’ya hâkim bir imparatorluğa dönüştüğünü, bunun da ABD’nin sinirini bozduğunu söyledi. Peki Yahudi Friedman bu açıklamalarla neyi amaçlıyor?

TÜRKİYE AVRUPA'NIN EN İYİSİ

SHAPE, ABD Harp Okulu, Milli Savunma Üniversitesi ve RAND organizasyonlarında, milli güvenlik ve savunma dersleri veren Friedman'ın açıklamaları çok konuşulacak cinsten. Friedman dünyanın en büyük 17. ekonomisi olduğunu söylediği Türkiye için “Türkiye şu an Suudi Arabistan'ın ekonomisinden bile daha iyi. Askeri kapasitesi İngiltere hariç Avrupa'nın en iyisi. Almanları isterlerse öğlen vakti, Fransızları ise eğer Fransızlar karşılarına çıkma cesareti gösterirlerse bir saat içinde yenerler” dedi.

TÜRKİYE'NİN KONUŞULMADIĞI TOPLANTI YOK

Obama'nın Avrupa turunu Türkiye'de nihayete erdirmesinin tesadüf olmadığını belirten Friedman, Obama bu hareketiyle Avrupa ülkelerine “Sizinle yemek yemek hoş ve eğlenceliydi ama ben şimdi gerçek askeri gücü olan bir müttefike gidiyorum” mesajı verdiğini belirterek, dünyanın dikkatini Türkiye'ye yöneltmeye çalışıyor. Batılı ülkelerin bir araya geldiği tüm politik müzakerelerde Türklerin ne istediği üzerine konuşulduğunu da itiraf eden Friedman, “Hiçbir tartışma yok ki sonunda ‘şimdi Türkler ne istiyor?' sorusu sorulmasın” diyerek konuştu.

‘İSLAM BİRLİĞİ' TÜRKİYE ÇATISI ALTINDA OLACAK

Geçmiş bin yıllık dönemde her ne zaman İslam Birliği olduysa bunun Türk gücü çatısı altında olduğunu belirten Friedman, “500 sene Osmanlı yönetiminde gerçekleşti ve Osmanlı yönetiminde Araplar arka plandaydılar. Çünkü düzeni Türkler kurdu. Son 100 yıl içinde Türkler daha önce hiç bulunmadıkları bir duruma düşürüldüler. Önce etrafları Avrupa ile çevriliydi, daha sonra Ruslar ve ABD tarafından. Şimdi ise Amerikalılar gidiyorlar, Ruslar artık geri gelmeyecek ve İngilizler de başka şeylerle çok meşgul. Türkler kanatlarını açıyor” dedi.

YAHUDİ, BATIYI VE ARAPLARI KIŞKIRTIYOR MU?

Terör örgütü PKK’nnı Suriye’deki uznatısı PYD saflarında savaşan ve Türkiye'de yakalanan iki Çek vatandaşının kendilerinin Almanya ve Fransa tarafından eğitildiğini ileri sürmesi ile 2009'da yayınlanan kitabından pek çok kehanete yer veren George Friedman'ın Rusya ve Çin çökecek, Türkiye 1 saatte Almanya ve Fransa'yı alır, Türkiye Balkanlardan Afrika'ya özellikle de Arapları yeniden ülkesine katacak şeklindeki açıklamaları birlikte okunduğunda ilginç bir sonuç çıkıyor: Asıl maksat herkesi Türkiye'ye kışkırtmak mıdır? Batıya, “Türkiye'ye karşı birlik ol”, Müslüman ülkelere de “Türkler Osmanlı'da olduğu gibi devletlerinizi alıp topraklarına katacak” mesajı verilip korku rüzgarı mı estiriliyor?

TÜM DÜNYAYI TÜRKLERİN KARŞISINA DİKME ÇABASI

Rusya'nın  1917 ve 1991'de olduğu gibi bu kez 2020'de çökeceğini ileri süren Friedman, Çin'i ise ‘kağıttan kaplan' olarak tanımlamış ve 2010'dan sonra çöküşe geçeceğini iddia etmişti. Bir yanda Türkiye-Japonya bir yanda ABD-Polonya diyen Yahudi Friedman'ın, NATO'nun biteceğini, Rusya ve Çin topraklarının ise Türkiye'nin avlanma cennetine dönüşeceğini ileri sürmesi, bunun yanında Türkiye'nin Arap ülkelerini ele geçireceği; Ukrayna, Kırım ve Yunanistan dâhil Balkanları topraklarına katacağı; Kürtler "Kendi ülkemizi kurmanın tam sırası" diye düşünürken Irak ve Suriye'yi kontrol altına alacağı; iç savaşa sürüklenecek Mısır'ın Türklerin eline geçeceği; Türkiye'nin Afrika ortalarına kadar ilerleyeceği; ardından da ABD ile Türkiye arasında üçüncü dünya savaşı çıkacağını gibi pek çok devlet için korkutucu senaryolar yazan bu adamın amacının “dünyayı tedirgin etmek” ve “Türklere karşı önlem alın” çağrısı yapmak olduğu kaydediliyor.

15 TEMMUZ'DAN SONRA ‘DİKTATÖR' MASALINA BAŞLADI

Eğer 15 Temmuz işgal girişimi başarılı olsaydı, Friedman'ın 7 yıl önce Türkiye için yaptığı öngörüler tamamen çöpe gidecekti. Türkiye bir iç savaşa sürüklenecek, muhtemelen de NATO üyesi ülkeler tarafından parçalanarak paylaşılacaktı. 15 Temmuz'un başarısızlığı, yine de Friedman'ı hayal kırıklığına uğratmış gibi görünüyor. Bu tarihten sonra yaptığı açıklamada ‘Türkiye diktatörlüğe gidiyor' diyen Friedman'a göre yaşananlar “çeşitli vizyonlara sahip farklı grupların çatışması, bir grubun darbesi ve ardından gelen bir diktatörlük.” Ancak Yahudi ‘kâhin' açıklamasının sonunda gaz vermeyi de ihmal etmiyor ve ekliyor: “Yaşananlar Türklerin bölgesel güç olmalarına engel olacak gibi görünmüyor. Bilakis bu yaşananlar Türkiye'nin bölgesel anlamda ilgisini çeken konulara müdahil olma gücünü arttıracaktır.”

GEORGE FRİEDMAN VE STRATFOR KİM?

Aslen Macaristan doğumlu bir Yahudi olan siyaset bilimci George Friedman, 1996 yılında Gölge CIA olarak tanınan ve “düşünce” kuruluşu Stratfor'u kurdu. Türkiye gibi ülkelerde görev alabilecek kişileri yetiştirip bu ülkelere göndermesiyle de tanınan Stratfor, 15 Temmuz gecesi, Türkiye saatiyle 21'den itibaren canlı yayına geçmiş ve grafiklerle Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağının rotasını an be an yayınlamıştı. Sürekli olarak Stratfor'un George Friedman'a ait olduğu ileri sürülse de meşhur Yahudi Friedman, 2015 yılında kendisine ait olmayan bu kurumdan istifa ettirildi. Friedman 2009 Ocağında ‘The Next 100- A Forecast for the 21st Century / Gelecek 100 Yıl- 21. Yüzyıl için Öngörüler' adlı bir kitap yayınlamış ve bu görüşlerini burada yazmıştı. Şimdi ise tezlerine eklemeler yaparak konferanslar veriyor, televizyon konuşmaları yaparak dünyayı Türkiye'ye karşı kışkırtmaya çalışıyor.

KAYNAK: YENİSÖZ
YORUMLAR 89
 • vatansever2 6 yıl önce Şikayet Et
  korkun türklerden...eskiden İtalyanların çocukları yaramazlık yaptığında onları susturmak için türkler geliyor dediklerinde susarlarmış o günler çok yakındır allahın izniyle....
  Cevapla
 • ihitiyar 6 yıl önce Şikayet Et
  nokta
  Cevapla
 • skryl 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu Yahudilerin övgülerine de yermelerine de mesafeli ve temkinli yaklaşmak lazım. Küçücük kafalarındaki onlarca plandan, tuzaktan hangisine göre konuştuklarını bilemeyiz. Kafası kopasıcalar.... Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.
  Cevapla
 • süleyman örnekci 6 yıl önce Şikayet Et
  George fredman doğru tesbit yapmış ama sadece türkler demesi yanlış Müslümanlar diye değerlendirseydi doğru tesbit yapmış olurdu.ayrıca bunu görmek için George fredman olmaya gerek yok kafasını kaldırıp dünyayı okuyabilen herkes bunu görebilir.21, yüzyıl islamın yüzyılı olacaktır.diger medeniyetlerin insanlığa vereceği hiç bir değer kalmamıştır.ayrıca ekonomik gelişmeler,üretim ve yetişmiş insan gücü genç dimağlar doğu medeniyetinin bulunduğu coğrafyadır.batı bu yönden hızla dibe vurmaktadır.
  Cevapla
 • TOPRAK 6 yıl önce Şikayet Et
  Müslüman soykırımının bir nedeni de hızlı nüfus artışımızdır zaten. Bu yüzyılın sonunda tüm soykırımlarına rağmen batının soyu kuruyacak, müslüman nüfus çoğalacak İnşaAllah...
  Cevapla
 • TURAB 6 yıl önce Şikayet Et
  Arab ülkeleri, batının sömürgesi olacaklarına, bizim eyaletimiz olsalar, bu kendileri için daha şereflice olmaz mıydı? Mesela Filistin'de dalgalanacak bir Türk Bayrağı, karşı sınırda nöbet tutan İsrail askerinin uykusunu kaçırmaya yeterdi. Biraz tefekkür ve basiret...
  Cevapla
 • Muttaki 6 yıl önce Şikayet Et
  O günler de gelecek kısmetse, biz göremeyiz muhtemelen ama çocuklarımız yahut torunlarımız görecek biiznillah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyonlar ona 'Mardinli Jorge Jesus' diyor! Veysi Hoca bu spora 45 yılını verdi, Türk futboluna onlarca oyuncu kazandırdı
İspanyollar duyurdu! Ronaldo'nun yeni adresi belli oldu! 500 milyon euro kazanacak