Efsanevi boksörün oğluna gözaltı!

Efsanevi boksör Muhammed Ali'nin oğlu Muhammed Ali Jr.'ın Miami'daki Havalimanı'nda gözaltına alınıp "Müslüman mısın" denilerek 2 saat sorgulandığı ortaya çıktı.

Efsanevi boksörün oğluna gözaltı!
Efsanevi boksörün oğluna gözaltı!
GİRİŞ 25.02.2017 13:18 GÜNCELLEME 25.02.2017 13:19
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

ABD'li efsanevi boksör Muhammed Ali'nin oğlu Muhammed Ali Jr.'ın (44) Miami'deki Fort Lauderdale Havalimanı'nda gözaltına alınıp 2 saat dini inancı hakkında sorgulandığı ortaya çıktı.

Miami New Times gazetesinin haberine göre, ailenin avukatı Chris Mancini, Muhammed Ali'nin oğlu Muhammed Ali Jr.'ın Jamaika'dan annesi ile dönerken 7 Şubat'ta Miami Fort Lauderdale Havalimanı'nda gözaltına alındığını açıkladı.

Habere göre gümrük memurunun sorularına cevap veren annesi Khalilah Camacho-Ali, eşiyle çekilmiş bir fotoğrafı da gösterip gümrükten geçti. Ancak aynı gümrük memuru, Amerikan vatandaşı olan ve hiçbir suç kaydı olmadığı belirtilen ünlü boksörün oğluna iki kez "Müslüman mısın" diye soru sordu ve ardından geçişine izin vermedi.

"Adını nereden aldın"

Gişede yaklaşık yarım saat bekleyen Muhammed Ali'nin oğluna birkaç kez "Adını nereden aldın" ve "Müslüman mısın" gibi sorular soran gümrük memurunun daha sonra Muhammed Ali Jr.'ı küçük bir odaya götürdüğü belirtildi.

Burada da başka bir memurun benzer sorularına muhatap olan Muhammed Ali Jr.'ın dini inancı ile ilgili maruz kaldığı muameleyi değerlendiren ailenin avukatı Mancini, yeni yönetimin 27 Ocak'ta aldığı 7 Müslüman ülkeye getirilen vize yasağına da gönderme yaparak, "Bu bir hakarettir." dedi.

2 saati bulan sorgulama ve bekleme sürecinin ardından Muhammed Ali Jr.'ın ülkeye giriş yapabildiğini belirten Mancini, "Biz bu ülkede insanları dinlerine göre ayrımcılığa tabi tutmayız." yorumunu yaptı.

Konuyla ilgili Amerikan medyasının sorularına cevap veren gümrük yetkilileri, yolcu mahremiyetini gerekçe göstererek konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 27 Ocak'ta imzaladığı ve nüfusunun çoğunluğu Müslüman 7 ülkeye 3 ay vize yasağı getiren kararnamenin yürütmesi federal bir yargıç tarafından durdurulmuştu. Ancak son haftalarda birçok havalimanında özellikle Müslüman bazı yolcuların uzun gümrük prosedürlerine takıldıkları şikayetleri kamuoyunda sıkça dile getirilmeye başlamıştı.

ABD'li efsanevi boksör eski ağır sıklet dünya şampiyonu Muhammed Ali, 3 Haziran 2016'da Arizona'da hayatını kaybetmişti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • HeRa 3 yıl önce Şikayet Et
  Trumpı biz umut görüyoruz Abd nin batmasını istiyorsanız bunları yaşıcaklar.
  Cevapla
 • Muhammed 3 yıl önce Şikayet Et
  Kaptalist alçakların beyni siyonist alçaklar sizin kafanız şeytan kafası bu kafa kimseye fayda sağlamaz
  Cevapla
 • izmir 3 yıl önce Şikayet Et
  babası abd için güreşsin yıllardır ter döksün abd nin yaptığı terbizyesizliğe bak adam müslüman ne olmuş ülkeye giremezmi o zaman bizde gavur turist ve iş adamını sokmayalım hatta abd başkanını ve cıa başkanını almıyalım
  Cevapla
 • TALHA 3 yıl önce Şikayet Et
  kansızlar
  Cevapla
 • Erdal 3 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa hayranlarina ve bizdeki CHP lilere duyurulur alın size hayrani oldugunuz batı ha bu daha o modern batı nin en iyi hâlleri çünkü ben bu vahşiler in ciğerini bildirim bunların gerçek yüzünü görmek isteyen bu vahşi hristiyanların yaptıkları na bı baksın papalığın engizisyon u İspanyol un güney Amerika'da katlettiği onlarca milyon yerli ingilizin kuzey Amerika yerli katliamı Belçika Fransa İngiltere nin Afrika'daki milyonları kıtır kıtır kesmeleri ve en son bildiğini ABD Nin Irak ve Afganistan ve Vietnam hatta nükleer ile japon katliamları bunun binde 1 ini müslüman yapmamistir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trabzonspor 10 kişilik Denizli'yi aşamadı!
Tur teknesi böyle alabora oldu! Küçük kızın hayata tutunma çabası