Mesafe iki saat! Kore'de sular ısındı

ABD'nin Kore Yarımadası'na gönderdiği USS Carl Vinson ve diğer savaş gemileri, Güney Kore ve Japon filolarıyla buluştu.

GİRİŞ 28.04.2017 13:45 GÜNCELLEME 28.04.2017 14:33
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

ABD'nin bütün dünyayı kandırıp Kore Yarımadası'na gönderdiğini duyurduğu USS Carl Vinson ve diğer savaş gemileri, sıcak bölgeye artık yalnızca iki saat uzaklıkta.

Pasifik Komutanı Amiral Harry Harris, taarruz filosunun çarşamba günü Filipin Denizi'nde olduğunu ve Kuzey Kore'ye iki saat saldırı mesafesinde bulunduğunu açıkladı.

Kuzey Kore'nin nükleer tehditlerine karşı gövde gösterisi için bölgeye gönderilen filo, Busan limanına demirleyen nükleer denizaltı USS Michigan'a katılacak.

ABD donanmasının internet sitesinde paylaşılan fotoğraflarda, Güney Kore ve Japon savaş gemilerinin USS Carl Vinson'la birlikte seyrettiği görülüyor. Üç ülke, kısa süre içinde birlikte büyük bir tatbikata başlayacak. Fotoğraflarda ayrıca bazı helikopterlerin atış yaptığı yer aldı.

FÜZE SAVUNMA SİSTEMİ HAYATA GEÇİYOR

Amiral Harrs, Güney Kore'de kurulumuna başlanan Bölge Yüksek İrtifa Hava Savunması (THAAD) füze savunma sisteminin birkaç gün içinde hazır olacağını ve Kuzey Kore'den gelebilecek saldırılara karşı koyacağını da söyledi.

KUZEY KORE: TESTLER ASLA DURMAYACAK

Washington, son haftalarda Çin üzerinden Kuzey Kore'ye baskı kurmayı denedi ancak bu adım henüz sonuç vermiş görünmüyor.

Pekin yönetimi, müttefiki Pyognyang'dan nükleer silah programına son vermesini istese de Amerikan CNN kanalına dün özel röportaj veren Kuzey Kore yönetiminden Sok Chol Won, testlerin asla durmayacağını söyledi. Won, "Denemeler, nükleer gücümüzü sağlamlaştırmanın önemli bir parçası. ABD'nin düşmanca hareketleri sürdüğü müddetçe asla nükleer ve füze testlerini sona erdirmeyeceğiz" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 65
 • Mehmet 4 yıl önce Şikayet Et
  Japonya ile Güney Kore ülkeler arasında Azerbaycan gibi Türkiyenin en büyük dostlarından Türkiyenin kuyusunu kazmayan nadir ülkelerden ikisi. O üç ülkenin dostluğu tarihi sürece dayanıyor. Ama Amerika Türkiyenin yüzüne gülen arkasından ise kuyusunu kazan ve kötü olmasını isteyen en büyük düşman ülkelerden birisi. Türkiye ile Amerika sözde müttefik ama dost değiller.
  Cevapla
 • Abdullah 4 yıl önce Şikayet Et
  trump denen şahsiyet abd nin en kötü yılları olacak buna adım gibi eminim. beter olsunlar, kafirler. umarım orada bir birlerini yerler.
  Cevapla
 • Helal 4 yıl önce Şikayet Et
  Haa şöyle yiyin bir birinizı ALLAH azda sizi bir birine kirdirsinda dünya düzeni değişsin neyi bolusemiyorsak şu koca dünyada anlamadım gitti herkes geberecek sanki dünya onlara kalacak malda yalan mulkte al biraz da sen oyalan selam olsun ey yunus...
  Cevapla
 • Haakan 4 yıl önce Şikayet Et
  İt itin ayağına basarmı İt dalsaşından başka birşey deyil
  Cevapla
 • Hehe 4 yıl önce Şikayet Et
  Tutmayın küçük enişteyi...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin yanında olduğunu gösteren bir klip paylaştı
CHP'liler yalana öyle kanmış ki Kılıçdaroğlu'na da inanmadılar!