'Büyük' planı çöktü! Obama'ya meydan okumuştu

Bir önceki başkan Obama'nın getirdiği sağlık sistemini değiştirmeyi hedefleyen ABD lideri, kendi partisi tarafından engellendi.

'Büyük' planı çöktü! Obama'ya meydan okumuştu
'Büyük' planı çöktü! Obama'ya meydan okumuştu
GİRİŞ 18.07.2017 17:37 GÜNCELLEME 18.07.2017 17:40
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Cumhuriyetçilerin, eski Başkan Barack Obama’nın hayata geçirdiği sağlık sistemini değiştirme çabaları başarısız oldu.

İki Cumhuriyetçi Senatör partinin önerisine karşı olduklarını açıkladı. Bu, yasa tasarısının çıkmayacağı anlamına geliyor.

Senatörler Jerry Moran ve Mike Lee ayrı ayrı açıklama yayınlayarak yasa tasarısının var olan sistemi yenilemeyle, artan masrafları kontrol etmede yetersiz kaldığını belirttiler.

Diğer Cumhuriyetçiler de plana, milyonlarca insanın sağlık hizmetleri sigortasını kesebileceği endişesiyle karşı çıkıyor.

Trump vazgeçmiyor

Planın başarısız olmasının ardından Başkan Donald Trump Demokratlarla bazı Cumhuriyetçileri suçladı ve ‘daha iyi’ sağlık planı vaat etti.

Trump, "Bütün Demokratlar ve bazı Cumhuriyetçiler tarafından başarısızlığa uğratıldık. Birçok Cumhuriyetçi sadıktı, gerçekten çok iyi çalıştılar. Geri geleceğiz. Hep söylediğim gibi ObamaCare’i bitirelim ve biraraya gelelim ve güzel bir sağlık sistemi planı yapalım" şeklinde tweet attı.

Senato Demokrat Lideri Chuck Schumer de, Cumhuriyetçilerin planının başarısız olmasının yasa tasarısının kullanışsız olduğunu gösterdiğini kaydetti.

KAYNAK: VOİCE OF AMERİCA
YORUMLAR 1
  • Turk 5 yıl önce Şikayet Et
    Abd'nin Chp'si is basinda
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ters yönde ilerleyen sürücü trafiği birbirine kattı! Rahatlığı pes dedirtti...
CHP yine şaşırtmadı! Özgür Özel'den akla ziyan savunma!